Advert

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Önemli Olan Gönüllere Kurulan Köprüler

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Hürriyet ile Kumtepe arasını birbirine bağlayacak olan 310 metre uzunluğundaki köprü inşaatında incelemelerde bulundu.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Önemli Olan Gönüllere Kurulan Köprüler
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Önemli Olan Gönüllere Kurulan Köprüler Editör

 

Samsun’un Çarşamba ilçesinde 310 metre uzunluğu ile ilçenin en uzun köprüsü olacak olan ve Hürriyet ile Kumtepe arasını birbirine bağlayacak köprü inşaatı hızla devam ediyor.

 

 Samsun  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yılbaşında açılması planlan 7 milyon lira bedelli köprü inşaatı çalışmalarını yerinde inceledi. Köprü inşaatının belirlenen çalışma takvimi içerisinde devam ettiğini belirten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, en son bölgede 210 metre uzunluğunda Hacılıçay Köprüsü ile 11 mahalledeki ulaşım sorununu ortadan kaldırdıkların hatırlattı. Yeni köprünün yapımıyla Hürriyet ve Kumtepe arasındaki ulaşım sorununun da sona ereceğini ifade eden Başkan Yılmaz, bir köprünün sadece beton ve demir yığını olduğunu, onun sağladığı faydalarla asıl gönüllere köprü kurulduğunu söyledi. Halkın bu bölgede ulaşım yönünden yaşadıkları sıkıntının tespit edilmesinin ardından hemen çalışmalara başlandığını kaydeden Başkan Yılmaz, “Ağustos ayında temeli atılan inşaatta büyük yol kat edildi.

 

Yılbaşı gibi hizmete sokmayı planlıyoruz. Bölge halkının ulaşım yönünden önemli bir ihtiyacı giderilmiş olacak. Elimizdeki kaynakları verimli ve ihtiyaçlar doğrultusunda yerinde kullanarak halka en iyi hizmet için çalışıyoruz. Bir köprü yapıyoruz ama halkımıza sağlayacağı kolaylık, sıkıntılarının giderilmesiyle yaşadıkları gönülden mutluluk bizim için çok daha önemli. Köprü deyip geçmiyoruz, asıl köprüyü halkımızla kurmaya çalışıyoruz. Önemli olan gönüllere kurulan köprü.” dedi.

  Başkan Yılmaz, köprü incelemesinin ardından bölgede çalışmalarını sürdürdü.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Papağanı Öldüren Murat Özdemir intihar mı etti?
Papağanı Öldüren Murat Özdemir intihar mı etti?