Advert

Samsun Bafra Kızılırmak Kuş Cenneti'nde Sonbahar Manzarası

Samsun Bafra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde, sonbahar ve gün batımı manzaraları görenleri adeta büyülüyor. Samsun'da gezilecek ve görülecek yerlerin başında gelen, Türkiye'nin en büyük kuş cenneti özelliğini taşıyan Kızılırmak Kuş Cenneti'ni görmeye yerli ve yabancı bir çok turist geliyor.

Samsun Bafra Kızılırmak Kuş Cenneti'nde Sonbahar Manzarası
Samsun Bafra Kızılırmak Kuş Cenneti'nde Sonbahar Manzarası Gerçek Taraf

 

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti sonbahar ve gün batımı manzaralarıyla farklı güzelliklerini ortaya çıkartıyor. Karadeniz kıyısında bulunan tek sulak alan olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti; doğa meraklıları ve keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyenler için güzel fırsatlar sunuyor.

 

 

KUŞ CENNETİ KENDİNE YAYRAN BIRAKIYOR
Samsun’un 19 Mayıs ve Bafra ilçelerini de kapsayan, içinde 9 göl bulunan 56 bin hektarlık delta, Türkiye’de tespit edilen 474 kuş türünden 352’sine ev sahipliği yapıyor. Kuş Cenneti'nde kış döneminde yıllık ortalama 150 bin kuş popülasyonu gözlemleniyor. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, alanının 22 bin hektarı 1998 yılında Ramsar alanı ilan edildi. Deniz, göl, nehir, bataklık, sazlık, orman, kumul, çayır, mera ve tarım alanı habitatları bir arada bulunan delta sonbahar ve gün batımı manzaraları ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

 

samsun bafra kızılırmak kuş cenneti sonbahar
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek