Olimpiyat Ödemeleri Yapılmayınca Esnaf İflas Etti

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Samsun'da düzenlenen Dünya'nın en büyük 3. organizasyonu olan Deaflympics Olimpiyatları için esnaf, bakanlıktan alacaklarını tahsil edemeyince iflasın eşiğine geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın ise bu konu ile ilgilenmemesi esnafları çileden çıkardı.

Olimpiyat Ödemeleri Yapılmayınca Esnaf İflas Etti
Olimpiyat Ödemeleri Yapılmayınca Esnaf İflas Etti Gerçek Taraf

 

Küçük, orta ve büyük ölçekli bakanlıktan alacağı olan Samsunlu bir çok firmanın paralarını tahsil edemediği gerekçesiyle zor günler yaşadıkları belirtilirken, bazı esnafların bakanlığı icraya verecekleri de gündeme geldi. Dev bir organizasyon sonrası Samsunlu esnaflar olimpiyatların Samsun'da yapılması ile büyük bir sevinç yaşarken, olimpiyatların bitmesiyle birlikte düştükleri zor duruma kendilerinin de inanamadığını söylediler. 

 

BAKANLIKTA MUHATTAP BULAMIYORUZ
Olimpiyatlar nedeniyle iş yapan esnafların bazıları duygularını şöyle dile getirdiler;'Bizim şehrimiz de böyle bir organizasyonun yapılmasından dolayı büyük bir gurur yaşadık. İhale yoluyla aldığımız işlerimiz nedeniyle gece gündüz çalışırken, çalışanlarımıza mesai bile yaptırdık. Şu ana kadar yapılan işlerin paralarını alamamamız nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Bakanlıkta konu ile ilgili muhattap bile bulamıyoruz.' dediler.

 

ESNAFLARIMIZ ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR
Çağatay Kılıç'ın bakanlıktan ayrılmasından sonra hiç bir şekilde sorunlarıyla ilgilenilmediğini söyleyen esnaflar;'Sayın Bakanımız görevde iken en azından bir sorunumuz olduğunda kendisine ulaşıp derdimizi anlatabiliyorduk. O gittikten sonra kimse bizim sorunlarımızla ilgilenmedi. Bu zamana kadar düzelir diye bekledik ancak sonuç alamadık. Bizim de sorumlu olduğumuz insanlar var. işçilerimiz, ailelerimiz var. Bize bu konu da yetkililer bilgi vermeli.' diye konuştular.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi