Melih Gökçek İstifa Etti Mi?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptığı görüşme sonrasında görevden alınacak mı?

Melih Gökçek İstifa Etti Mi?
Melih Gökçek İstifa Etti Mi? Gerçek Taraf

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, istifası istendiği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile bir görüşme gerçekleştiriyor.

CNN TÜRK’teki Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına katılan gazeteci Abdülkadir Selvi, “bu görüşmeden sonra Gökçek’in makul sürede istifa edeceğini düşünüyorum” dedi.

Selvi sıcağı sıcağına ilk yorumunda istifa süreci için “günler veya saatlere bağlı” dedi.

 

“MAKUL SÜREDE İSTİFA EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Selvi, “Bir istifa süreci başladı. Artık bu bir takvim meselesi. Ankara’da ne zaman olacak diye beklediğimiz bir görüşmeydi.
Çünkü Erdoğan bir değişim sürecini başlattı. Kadir Topbaş istifa etti. Bu görüşmeden sonra Gökçek’in makul sürede istifa edeceğini düşünüyorum” dedi.

Selvi, “makul süreyi” için ise “Uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. 2 gün 3 gün.. Ben şimdi istifa ettim gidiyorum da diyebilir ama bu artık günler veya saatlere bağlı bir olay” ifadelerini kullandı.

 

GÖKÇEK DEVRİ BİTECEK Mİ?

1994 yılından beri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapan Melih Gökçek, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında “istifa” edeceği konuşuluyor.

Melih Gökçek sıra ile ANAP, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yapmıştı. Gökçek, AK Parti’nin kuruluş döneminde Demokrat Parti’yi kullanarak, AK Parti ve Erdoğan’a karşı “Onların hakkından ben gelirim” diyerek, siyaset yapmaya çalışmış ancak sonrasında yaptığı anlaşma ile AK Parti’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan olmuştu.

 

METAL YORGUNLARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamalarla AK Parti teşkilatlarında ve Belediyelerde “metal yorgunları” olduğunu söylemişti. Erdoğan, “metal yorgunu” parti ve belediye yöneticilerinin kendilerinden istifa etmesini yoksa görevden alınacaklarını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından AK Parti’nin 22 il başkanı istifa ettiğini beyan etmişti.

 

15 TEMMUZ GERGİNLİĞİ

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana araları açık olduğu bilinen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yoğun baskılar sonucunda “istifa” etmesinin ardından gözler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e çevrilmişti.

 

GÖKÇEK GİDERSE YERİNE KİM GELİR?

Melih Gökçek’in istifa ederse yerine AK Parti kulislerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en çok ismi geçen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki olabilir.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi