Aliexpress INT
Aliexpress INT

Irak’ta ki Referandumda Oy Pusulaları Evet Olarak Önceden İşaretlenmiş

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani tarafından düzenlenen referandum için kullanılan oy pusulaları EVET işaretli olarak önceden verilmiş.

Irak’ta ki Referandumda Oy Pusulaları Evet Olarak Önceden İşaretlenmiş
Irak’ta ki Referandumda Oy Pusulaları Evet Olarak Önceden İşaretlenmiş Gerçek Taraf

 

Irak Federal Mahkemesinin anayasaya aykırı olduğunu ilan ettiği Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) referandumu için oy verme işlemi devam ediyor. 

 

SANDIKLAR KURULDU

IKBY'nin tek taraflı aldığı, Türkmen ve Arapların boykot ettiği referandum için Erbil, Süleymaniye ve Duhok illerinin yanı sıra statüsü tartışmalı Kerkük vilayetinin tamamı, Salahaddin'in Tuzhurmatu ilçesi, Diyala'nın Hanekin ilçesi ile Celavla ve Karatepe kasabalarında sandık kuruldu.

 

KİME GÜVENİYOR?
Kuzey Irak’ta bölgesel yönetim Başkanı
Mesud Barzani inadından dönmedi, “bağımsızlık” referandumu resmen başladı. Barzani’nin kontrol ettiği bölgenin resmen bağlı olduğu Irak’ın, iki büyük komşu Türkiye ve İran’ın, hatta ABD’nin itirazlarına rağmen Barzani’nin referandumdan vazgeçmedi. Barzani’nin bu inadının arkasında başka bir devlet olduğu ve ona güvenerek referandumu sürdürdüğü düşünülüyor.

 

 

EVET MÜHÜRLÜ PUSULALAR
Kuzey Irak’ta kamplarda yaşayan Ezidilere gönderilen oy pusulalarının önceden
EVET olarak işaretlendiği öğrenildi. Referandum öncesi Mesud Barzani’nin HAYIR oyu vermeye potansiyeli olan Ezidili vatandaşlara EVET mührü basmaları için tehdit edildiği öne sürülmüştü.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek