Sağlıkçıdan Tarım Bakanı Olur Mu?

Fındık alım fiyatlarının 7 lira ile 8 lira arasında olması fındık üreticileri kızdırırken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın açıklamaları üreticiyi iyice gerdi.

Sağlıkçıdan Tarım Bakanı Olur Mu?
Sağlıkçıdan Tarım Bakanı Olur Mu? Gerçek Taraf

 

Fındık üreticileri bu sene fiyatların düşük açıklanması nedeniyle fındık bahçeleri sökmeye başladı. Topladıkları fındıkları da benzin döküp yakan üreticiler; ‘Fındık fiyatları 7 ile 8 lira arasında değişiyor. Bu fiyatlar maliyetimizin altında biz ne yiyip ne içeceğiz. Soğlıkçıdan tarım bakanı olursa bizim halimizde böyle olur’ diyerek tepki gösterdi.

 

FİYATLAR İYİYMİŞ

Fındık alım fiyatlarının iyi olduğunu belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba; ‘Biz fiyatları açıklamadan önce o bölgenin milletvekilleriyle, sivil toplum örgütleriyle, üretici ve sanayicileriyle görüştük. Bize söyledikleri olay şuydu, geçen sene rekolte 420 tondu ancak bu sene önce 705 ton olarak hesapladık ama sonradan güneş yanığı ve külleme dolayısıyla bu rekolteyi 675 ton olarak revize ettik. Yani 420 tondan 675 tona çıkmasına rağmen fiyatlarda bir eksiltme yapmadık’ dedi.

 

 

AHMET EŞREF FAKIBABA KİMDİR?

Ahmet Eşref Fakıbaba, 16 Aralık 1951 tarihinde Birecik’de doğan Türk siyasetçi. 2009’da bağımsız olarak girdiği yerel seçimlerinde 77.997 oy alarak (%44) Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı seçilmiştir. 22 Ocak 2013’te, halen belediye başkanlığı görevini devam ettirirken, Ak Parti’ye katılmıştır.

Birecik Lisesini başarıyla tamamlayıp, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı ve 1975 yılında mezun oldu. 1982 yılında İstanbul Taksim ilkyardım hastanesinde genel cerrahi uzmanlığını tamamladı. Aynı yıl Iğdır Devlet Hastanesinde göreve başladı. 2 yıl Başhekimlik yaptıktan sonra 1984 yılında Birecik Devlet Hastanesine geçiş yaptı. 1992 yılında Şanlıurfa SSK Hastanesine tayin oldu. 1994-2004 yılları arasında 11 yıllık Başhekimlik hizmetinin ardından 28 Mart 2004 tarihindeki seçimlerde AKP’den belediye başkanlığına aday oldu ve kazandı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise bağımsız aday oldu ve yine kazandı[3]. Sonra’dan Saadet Partisi’ne katılmış ancak Numan Kurtulmuş’un parti’den ayrılış nedenini göstererek parti’den istifa etmiştir[4]. 2015 milletvekili genel seçimlerinde Şanlıurfa milletvekili seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi