Advert

AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı İrfan Kalaycı’dan Skandal Sözler

Samsun`un 19 Mayıs İlçesinde fındık fiyatlarını protesto eden üreticiye ve olayı görüntüleyen basın mensubuna Samsun 19 Mayıs İlçe Başkanı İrfan Kalaycı’dan çirkin sözler.

AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı İrfan Kalaycı’dan Skandal Sözler
AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı İrfan Kalaycı’dan Skandal Sözler Gerçek Taraf

 

AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Av. İrfan Kalaycı, ilçe binası önünde fındık fiyatlarını protesto eden üretici Muharrem Durmuş ve olayı görüntüleyen basın mensubuna iktidar partisine ve avukatlık mesleğine yakışmayacak bir tavırla üzerine yürüyerek tehdit etti.


Ormancı Mahallesinde fındık üreticisi Muharrem Dursun açıklanan fındık fiyatlarını protesto etmek için Samsun Sinop karayolu üzerinde buluna Ak Parti İlçe binası önüne gelerek 1 çuval fındığı yere döktü.

Dursun, “Fiyatları ve maliyetleri tespit eden kendileri. 8,75 lira olarak maliyet tespit ediyorlar, 10 bin lira fiyat açıklaması yapıyorlar. Vatandaş olarak maliyeti biz açıklamadık, kendileri açıkladı, fiyatı da onlar verdi. Çok mağduruz. Bir işçinin maliyeti 100 liranın üzerinde. Fındık 15 lira iken yevmiye 60 liraydı, bugün 100 lira. Ben Ak Partiye oy kullanmak için bin kilometre İstanbul`a gittim, oyumu kullandım ve bu partiye verdim. Ama hakkımı da ararım.” dedi.


Parti binasından aşağı inen İlçe Başkanı Av. İrfan Kalaycı, kendisine “Buyur başkanım” diyen üreticiye, “Ben senin başkanın değilim. Sen niye geldin. Kim öğretti sana bunu oğlum” diyerek üzerine yürüdü. Dursun, “Bana ”˜oğlum` diye hitap etme başkanım. El hareketi yaparak, oğlum diyerek üzerime geliyorsun” diye cevap verdi.


Daha sonra basın mensubuna yönelen Başkan Kalaycı, “Sana bu haberi kim verdi?” şeklinde konuştuktan sonra telefonla aradığı yere “Partinin önüne birisi gelmiş, fındık dökmüş. Gelin bu adamı temizleyin” talimatını verdi.Bununla da yetinmeyen İlçe Başkanı Av. İrfan Kalaycı, basın mensubuna, “Benim fotoğrafımı çekmeye sen benden izin aldın mı? Kapat şunu, kardeşim kapatsana” diyerek üzerine yürüdü. 
Basın mensubunun muhabir olduğunu söyleyerek “Beyefendi biz işimizi yapıyoruz.
 diye cevap vermesi üzerine “Yüksek sesle bağırarak” senin işin ne, ben haber anlamam” diyerek çekim yapmasını engellemeye çalıştıktan sonra ”terbiyesizlik yapamayın diyerek tekrar ilçe binasına çıktı.

Kısa bir süre sonra olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis ekipleri şahıs hakkında tutanak tutarak fındıkları toplamasını istedi. Üretici Muharrem Dursun'da “ fakir, fukara alsın yesin” diyerek olay yerinden ayrıldı.

Kaynak: Bafra Haber

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Samsun'da 14 Araç Birbirine Girdi
Papağanı Öldüren Murat Özdemir intihar mı etti?
Papağanı Öldüren Murat Özdemir intihar mı etti?