Advert

Fındık Üreticileri Fiyatlardan Memnunmuş

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fındık üreticilerinin fiyattan memnun olduğunu söyledi. Fındık üreticileri kilosu 8 TL'den satılan fındığın fiyatının çok aşağıda olduğunu belirterek bakanın bu açıklamasına öfke püskürdü.

Fındık Üreticileri Fiyatlardan Memnunmuş
Fındık Üreticileri Fiyatlardan Memnunmuş Gerçek Taraf

 

Fındıkta hasat zamanı başladı, gözler fındıkta oluşan fiyatlara çevrildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Manisa’da Vali ziyaretinde fındık fiyatlarını değerlendirdi.

 

Fındığı yüksek fiyattan depo edenlere seslendi

Fakıbaba, "İnsanların tümünü yönetimde mutlu etmek mümkün değil. Eğer insanların yüzde yüzü bir şeyden mutluysa orada bir yanlışlık da vardır. Fındığı depo edenler eğer yüksek fiyattan depo etmişse bu sefer açıklanan fiyatı beğenmemiş olmaları gayet doğaldır.’’dedi.

 

‘’Halkın yüzde 80’i bundan mutlu mu?’’  

Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, kendilerinin genele baktıklarını ifade ederek, ‘’Halkın yüzde 80'i bundan mutlu mu? Biz 3 bakanımızla birlikte geçen hafta Giresun'daydık. Aynen üzümde olduğu gibi gerçekten mutlulardı. Biz Levant'a 10 lira dedik, Giresun'a 10,5 lira fiyat verdik ve hemen alımlara başladık. Biz bir şey söylüyorsak o doğrudur ve gereğini de yerine getiririz. Daha önceden stok yapmış 13 liradan almış insanlar varsa yani geçen seneki rekolte 420 bin tonsa bu seneki rekolte 675 bin tonsa, devlet olarak biz herkese paralar dağıtmak isteriz ama neticede bu paralar da milletten alınan vergilerle toplanan paralar. Fındık üreticisi şuna emin olsun; biz onları mağdur etmedik.  

Geçen sene verilen fiyat 10 lira 10,5 liraydı. Bu sene de rekolte 675 bin ton olmasına rağmen yine aynı fiyatı verdik. Onun için halkın, üreticinin çoğu memnun ama dediğim gibi elinde stoku olan insanlar haklı olarak, ben de olsam 13 liradan mal almışım o stoktaki mal çok yüksek olduğundan dolayı onlar rahatsızlar. Biz onların da rahatsız olmasını istemeyiz ama bu bir ticarettir neticede. Çok kar edebilirlerdi ama zarar etmelerini de istemeyiz. Zarar ettikleri zaman da onların o karar verme kabiliyetidir." İfadelerini kullandı. Kaynak: Yeniakit

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinem Gedik ile İntizar Sansürsüz ikinci sevişme videosu sansürsüz ifşa oldu
Sinem Gedik ile İntizar Sansürsüz ikinci sevişme videosu sansürsüz ifşa oldu
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı