Karın Ağrısı Samsun’da Can Aldı

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde karın ağrısı şikayeti nedeniyle 1 kişi hayatını kaybederken onlarca insan hastaneye kaldırıldı.

Karın Ağrısı Samsun’da Can Aldı
Karın Ağrısı Samsun’da Can Aldı Gerçek Taraf

 

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde karın ağrısı şikayeti 1 can aldı. Yıllardır su sorunu yaşayan Salıpazarı ilçesi Yavaşbey mahallesinde musluklardan akan kirli su nedeniyle onlarca vatandaş hastaneye kaldırıldı.

 

KARIN AĞRISI 1 CAN ALDI

Yavaşbey mahallesinde evlerde ki musluklardan çamur gibi suların akması nedeniyle köy sakinleri teker teker hastaneye kaldırıldı. Son günlerde vatandaşlarda karın ağrısı şikayetleri artmaya başladı. Pis sulardan kaynaklanan karın ağrısı nedeniyle son bir haftada onlarca kişi hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan vatandaşlardan 78 yaşındaki Hava Çöp şiddetli karın ağrısı nedeniyle hayatını kaybetti.

 

 

 

SAĞLIK BAKANLIĞI SUYU KAPATTI

Yaşanan ölüm nedeniyle yetkililer köydeki evlere giden suyu keserek önlem aldı. Suları kesilen köylüler; ‘Böyle çözüm mü olur? Suyumuzu keserek bize ceza veriyorlar. Suyumuzu temizlesinler. SASKİ bizden para aldı suyumuzu vermiyor. Suların kesilmesiyle ne bulaşık yıkayabiliyoruz, ne çamaşır. Tuvalet ihtiyacımızı giderecek suyumuz yok. Bir an önce yetkililer bize yardımcı olsun bizlerde insanız. Biz de yaşamak istiyoruz’ dedi.

 

BU SUYU ONLARA İÇİRMEK LAZIM

Yavaşbey köyü sakinleri yıllardan beri çektikleri su sıkıntısı nedeniyle çok öfkeli olduklarını belirterek; Ne Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ne de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bize yardım ediyor. Samsun Valisi Osman Kaymak ise yolumuzu bilmiyor. Buradan akan suyu onlara içirmek lazım. O zaman anlarlar bizim neler çektiğimizi’ dedi. 

Kaynak: Gerçek Taraf

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek