Çalışmayan Belediye Başkanına Yol Verilecek

Samsun’da AK Parti’nin 3 dönem kuralına takılan belediye başkanlarını yeniden aday olabilecek. Genel merkezden yapılan açıklamada başarılı olan başkanlara bir fırsat daha verilirken çalışmayan başkanlara yol verilecek.

Çalışmayan Belediye Başkanına Yol Verilecek
Çalışmayan Belediye Başkanına Yol Verilecek Gerçek Taraf

 

AK Parti’nin parti tüzüğünde bulunan 3 dönem kuralına göre AK Parti adayı olan kişi en fazla 3 dönem milletvekilliği ya da belediye başkanlığı yapabiliyor. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana uygulanan 3 dönem kuralı 12 Eylül 2015 tarihinde milletvekilleri için kaldırılmıştı. 3 dönem kuralı bu sene belediye başkan adayları içinde kaldırılmış olacak.

 

BAŞARILI BAŞKANLAR YENİDEN ADAY OLACAK

AK Partili  belediyelerinin 2019’a yeni bir vizyonla gireceklerinin söyleyen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “Bu vizyona uygun mevcut belediyelerimizde devam edeceklerimiz var, yenilerimiz de olacaktır. Zaten 111 belediye başkanımız 3 dönemi doldurmuş durumda. Şu anda aksine bir karar olmadığı müddetçe bu karar devam edecek. Bu 111 belediye başkanımız içinde başarılı olanların yeniden aday olmasına partinin üst kurulu karar verecek” dedi.

 

SAMSUN’DA 4 BELEDİYE BAŞKANI TAKILMIŞTI

GerçekTaraf.com haber sitesinin haberine göre Samsun’da 17 ilçe, 1 büyükşehir belediye başkanlığı bulunuyor. Toplamda 18 belediye başkanlığı koltuğunda 17 AK Partili başkan bulunurken 1 belediye başkanlığı koltuğunda ise MHP’li belediye başkanı oturuyor.

AK Partinin 3 dönem kuralına göre Samsun’da 4 AK Partili belediye başkanı takılmıştı. Bu kural kaldırılınca 3 dönem kuralına takılan 4 isim yeniden başkanlığa AK Parti’den aday olabilecek. Başarılı olan başkanlar yeniden aday olabilme şansını yakalarken, çalışmayan başkanlar ise aday olamayacak.

 

İŞTE O İSİMLER

Yusuf Ziya Yılmaz  -  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı

Osman Genç  -  Canik Belediye Başkanı

Hüseyin Dündar  -  Çarşamba Belediye Başkanı

Murat İkiz  -  Havza Belediye Başkanı

Kaynak: Gerçek Taraf.com

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Ayaklarınıza Bu Bakımı Yapınca Bakın Neler Hissedeceksiniz
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi
Bilet Kesen Kadın Kimliklerini İstedi – Görür Görmez Polise Haber Verdi