Samsun Haber: kavak'taki Bayramlaşma Programlarına Yoğun Katılım Damga Vurdu

Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programlarında yoğun katılım Kavaklıların yüzünü güldürdü.

Samsun Haber: kavak'taki Bayramlaşma Programlarına Yoğun Katılım Damga Vurdu
Samsun Haber: kavak'taki Bayramlaşma Programlarına Yoğun Katılım Damga Vurdu Editör

 

Atatürk Parkın ve Huzur Çay Bahçesinde gerçekleşen bayramlaşma programlarına, AK Parti Samsun Milletvekili Sayın Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili, Sayın Hasan Basri Kurt, AK Parti İl Başkanı Sayın Muharrem Göksel, 12.Dönem Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, Kavak Kaymakamı H. Hasan Gökpınar, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, KADEF Genel Başkanı Op.Dr.Yılmaz Karagöz, Kavak Belediye Meclis Üyeleri, Kavak Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Kavak Müftüsü Abdullah Karaca'nın bayram duası ile başlayan programda konuşma yapan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu şunları söyledi; “Kırgınlıkların ve dargınlıkların son bulmasına vesile olan bayramlaşmaların ilçemizde her geçen gün daha fazla kişinin katılımıyla gerçekleşmesi hepimizi mutlu ediyor. Her bayram olduğu gibi bu bayramda tüm küskünlüklerimizi ve dargınlıklarımıza son vermemiz gerekiyor. Komşularımızı, akrabalarımızı bugünlerde daha sık ziyaret etmeli onların hayır dualarını almalıyız. Bu vesile ile tüm Müslüman aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Başkan Sarıcaoğlu’nun konuşmasının ardından yoğun katılımlardan dolayı hemşehrilerine teşekkür eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt konuşmasına şu şekilde devam etti; “Ülkemizin bu noktalara gelmesinin en büyük nedeni sizlerin Cumhurbaşkanımıza olan desteğidir. Bu bayram tüm bayramlara nazaran büyük bir coşkulu kalabalık ile burada bulunan tüm hemşehrilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı  bir kenara bırakıp bayramın asıl amacının birleşmek ve bir arada olmak olduğunu asla unutmayalım. Bu vesile ile tüm islam âleminin Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.

 

 

Bayramın üçüncü günü Kavak 15 Temmuz Şehitler Otogarı yanında bulunan Huzur Çay Bahçesinde Kavaklılar ile bayramlaşan AK Parti Samsun Milletvekili Sayın Akif Çağatay Kılıç ve Ak Parti Samsun İl Başkanı Sayın Muharrem Göksel vatandaşların yoğun katılımlarından memnun kaldılar.

 

 

Kavaklıların her daim birlik ve beraberlikleri ile örnek olduklarını vurgulayan AK Parti Samsun Milletvekili Sayın Akif Çağatay Kılıç konuşmasına şu şekilde devam etti; “Kavaklılar birliktelikleri ile her zaman örnek olmuşlardır. Şuan burada da gördüğümüz gibi tüm Kavaklılar omuz omuza bayramlaşıyorlar. Bayramların en güzel yönü küskünlükleri ve dargınlıkları yok etmesidir. Peygamber efendimizin de dediği gibi “Birlik ve beraberlikte rahmet var, ayrılıkta ise azab-ı ilahi vardır”. Bizler birlikteliğimizi daima koruduğumuz sürece hiç kimsenin bizleri bölmeye gücü yetmeyecektir. Cumhurbaşkanımızın her zaman dediği gibi bir olalım, iri olalım ve diri olalım sözüne siz değerli Kavaklılar çok güzel örneksiniz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu duygu ve düşüncelerimle tüm Müslüman âleminin mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!