Samsun Haber: Osman Genç, 30 Ağustos Hepimizin Ortak Mirası

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Türk milletinin fedakârlıklarla kazandığı İstiklal mücadelesini zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin şanlı tarihinde önemli bir yere sahiptir" dedi.

Samsun Haber: Osman Genç, 30 Ağustos Hepimizin Ortak Mirası
Samsun Haber: Osman Genç, 30 Ağustos Hepimizin Ortak Mirası Editör

 

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "30 Ağustos Zaferi'nin 95. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir onurla kutluyoruz. Milletimiz bu zaferle, milli hakimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir" dedi.

 

'HEPİMİZİN ORTAK MİRASI'

Bundan 95 yıl önce elde edilen bu destansı zaferle birlikte, Türk milletinin ortak mirası olan Cumhuriyetin temellerinin de atıldığına işaret eden Başkan Genç, "Bu önemli zafer, Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün birliğini ve bağımsızlığını bozmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de milletimizin birlik ve beraberliğiyle, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgenin ve dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bizler bir oldukça, iri oldukça ve diri oldukça hiçbir güç bizi yıldıramaz" ifadelerini kullandı.

 

BÜYÜK ZAFERİ KUTLADI

Başkan Genç, mesajında şunları söyledi: "Tarihin hiçbir döneminde, esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen, bunu da tüm dünyaya gösteren, kahraman şehit ve gazilerimizi bu özel gün nedeniyle bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyoruz. Büyük Önder Atatürk'ün komutanlığında yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, kahraman ordusuyla verilen mücadele sonunda kazanılan bu büyük zaferin 95. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum."

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Buzdolabında Bozuk Para Bırakmanız İçin Harika Neden
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek
Kilo Aldırmayan 7 Harika Yiyecek