Osman Genç, Bayram Öncesi Yaşlıları Ziyaret Etti

Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç ilçede bulunan Huzurevi’ni ziyaret ederek, yaşlıların ve Huzurevi çalışanlarının bayramını kutladı.

Osman Genç, Bayram Öncesi Yaşlıları Ziyaret Etti
Osman Genç, Bayram Öncesi Yaşlıları Ziyaret Etti Gerçek Taraf

 

Ziyaret ettiği Huzurevi’nde yaşlılarla sohbet edene ve onlara kırmız gül armağan eden Başkan Genç, Huzurevi sakinlerini sadece bayramdan bayrama değil, sürekli ziyaret ettiklerini ve çeşitli programlar düzenleyerek bir araya geldiklerini belirtti. Başkan Genç, "Her zaman 7’den 70’e halkımızla iç içeyiz. Birlik ve beraberliğimizi perçinleyen bu özel günler, vatandaşlarımızla, büyüklerimizle daha da yakından kaynaşmamıza vesile oluyor" dedi.SEVGİYLE KARŞILANDI

Kurban bayramı öncesinde ziyaret ettiği Huzurevi sakinleri tarafından sıcak ilgiyle karşılanan Başkan Genç, yaşlılara kırmızı gül ve çeşitli hediyeler verdi. Başkan Genç, "Büyüklerimizle bayram sevincini paylaştık. Bayramlar, milli, manevi ve dini duyguların, birlik ve beraberliğimizin yüzyıllar ötesine taşınmasına vesile oluyor. İnşallah daha nice bayramları büyüklerimizle, küçüklerimizle hep birlikte kutlarız. Bu bayram arifesinde ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere Allah fırsat vermesin" diye konuştu.

 

 

HAYIR DUALARINI ALDI

Yaşlılara saygının her zaman çok önemli olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ”Toplumumuzun geçmişten günümüze taşıdığı en önemli özelliklerinden birisi yaşlılarına karşı gösterdiği sevgi ve saygıdır. Yaşlılarımız, geçmişimizi geleceğe taşıyan, tecrübesiyle, birikimleriyle kültür ve medeniyetimizin izlerini taşıyan adeta koca bir çınardır. Canik Belediyesi olarak özellikle ilçemizde bulunan Huzurevi sakinleriyle programlarımız aracılığıyla sürekli bir aradayız. Anasınıfı öğrencilerimizi büyüklerine saygıyı, sevgiyi öğrensin diye sene içinde Huzurevi sakinleriyle buluşturuyoruz. Böylelikle hem yaşlılarımızın gönüllerini yapıyor hem de geleceğimiz olan yavrularımıza örf ve adetlerimizi aşılıyoruz. Yine düzenli olarak büyüklerimizle sinema etkinliğinde bir araya geliyoruz. Bugünde yaklaşan Kurban Bayramı öncesi büyüklerimizi ziyaret ederek, ellerini öperek hayır dualarını aldık. Allah onları başımızdan eksik etmesin” şeklinde konuştu.  
 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!