İlkadım’da İstifa Edecek 7 MHP’li Meclis Üyesi

Samsun’un İlkadım Belediyesi MHP’li meclis üyelerinin isimleri istifa edecekleri konuşulmaya başladı. İşte MHP’den istefa ederek Meral Akşener’in yeni partisine geçmeyi planlayan 7 MHP’li meclis üyesi…

İlkadım’da İstifa Edecek 7 MHP’li Meclis Üyesi
İlkadım’da İstifa Edecek 7 MHP’li Meclis Üyesi Gerçek Taraf

 

FETÖ terör örgütü tarafından yeni kuracağı partisinin destekleneceği söylenen Meral Akşener'in oluşturacağı teşkilatlar Milliyetçi Hareket Partisi'nde şok etkisi yarattı.

Yeni partisini kurmaya çalışan FETÖ terör örgütünce desteklendiği iddia edilen Meral Akşener, 29 Ekim'de ilk çalışmalarını  Samsun'da yapacağını açıklamıştı. Bunun üzerine MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun'dan sadece Atatürk çıkar diye tepkisini ortaya koymuştu.

 

MHP’DEN İSTİFA EDECEKLER
MHP İl Başkanı Tekin,  " MHP Samsun il teşkilatından 4 üye istifa etti. Buna karşın 1,5 yılda aramıza kattığımız arkadaşlarımızın sayısı 2 bin. Bu parti oluştuktan sonra bir kaç istifa olacağını tahmin ediyorum. Onun dışında MHP'yi yaralayacak, bölecek, parçalayacak bir ayrışmanın olacağına da inanmıyorum." demişti.


Tekin'in konuşmasının aksine kulislerde edinilen bilgilere göre ,2014 yerel seçimlerinde MHP'den belediye meclis üyesi seçilen çok sayıda ismin bayram sonrası Meral Akşener'in kuracağı yeni partiye katılacağı iddia ediliyor. Mensubu oldukları MHP'den istifa edecekleri öğrenilen İlkadım, Canik, Bafra, Atakum başta olmak üzere diğer ilçeler de 20'ye yakın MHP'li meclis üyesi Meral Akşener'İn önderliğinde ki yeni partiye katılacak. İlkadım'da 7, Canikten 3, Bafra'dan 5, Atakum'dan 2 ve diğer ilçeler de istifa edecek meclis üyeleriyle birlikte toplam da 20 civarında MHP'li meclis üyesinin partilerinden istifa ederek yeni partiye katılacak olmalarıyla birlikte Samsun'da çok sayıda MHP üyesinin de YSK'ya müracaat ederek bundan sonraki siyasi hayatlarına yeni kurulacak parti de devam edecekleri söyleniyor. 

 

İLKADIM’DA Kİ 7 KİŞİ

İlkadım Belediyesi’nde MHP meclis üyesi olan 7 kişinin istifa edeceği konuşulurken bu isimlerin kim olduğuda açığa çıkmaya başladı. MHP’den istifasını verip Meral Akşener’in yeni kuracağı partiye katılacak 7 isimin şu şekilde oluşması bekleniyor;

 

1- Yaşar Koldere
2- Sebahattin Ayvaz
3- Recep Güleroğlu
4- Mustafa Umar
5- Murat Arslanoğlu
6- Mücahit Uydu
7- Sezgin Aydın

 

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!