Advert

Samsun Haber: Hasan Togar, Malazgirt Zaferini Kutladı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Meydan Muharebesinin 946. yıldönümünü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Samsun Haber: Hasan Togar, Malazgirt Zaferini Kutladı
Samsun Haber: Hasan Togar, Malazgirt Zaferini Kutladı Editör

 

Anadolu’nun kapılarını aziz Türk Milletine açan ve Anadolu’nun Türk yurdu olmasını sağlayan Malazgirt Zaferinin yıldönümünü kutlayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Geçmişi zaferlerle dolu olan ve tarih boyunca hiçbir devletin boyunduruğu altına girmeyen şanlı atalarımız 26 Ağustos 1071 tarihinde Sultan Alpaslan’ın öncülüğünde Malazgirt Meydan Muharebesini büyük bir zafer sonuçlandırmıştır. Bu büyük ve şanlı zafer ile 946 yıl önce Anadolu’nun kapıları Türklere açıldı. Anadolu’ya akın akın gelen ve buraya yerleşen ecdadımız ılımlı, hoşgörülü ve adaletli yönetimi esas alarak asırlar süren hakimiyeti süresinde İslami ve Türk örf adetleri çerçevesinde yönetim sergileyerek büyük ihtişamlı yapıtlar, eserler, bilimse veriler ortaya koymuştur. Asırlar önce ecdadımız tarafından ortaya konan Malazgirt ruhu daima yol göstericimiz ve ışığımız olmuştur. Büyük Selçuklu hükümdarı Sultan Alparslan'ın önderliğinde 1071'de Anadolu topraklarına kanla canla ekilen tohumlar bugün yeşererek cihanı sarmıştır. Ogün ortaya konan ruh kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşu esnasında da bağımsızlık ateşine dönüşmüştür. Geçmişi zaferlerle ve destanlarla dolu Aziz milletimizin tarihi süreç içerisindeki inanç ve azmi, bağımsızlık ruhu ve adaletli yönetimi bu gün olduğu gibi bugünden sonrada rehberimiz olacaktır.
Bu duygu ve düşünceler ışığında Malazgirt Zaferi'nin 946'ncı yıl dönümünde, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan büyük komutan Sultan Alparslan'ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek