Efes Pilsen’de Skandal Bu Kapağın Altında

Efes Pilsen şişe birasının içinde yabancı madde çıktığını iddia eden Tuana Tekel Bayi iflasın eşiğine geldiğini söyledi.

Efes Pilsen’de Skandal Bu Kapağın Altında
Efes Pilsen’de Skandal Bu Kapağın Altında Gerçek Taraf

 

İstanbul’un  Bahçelievler ilçesinde tekel bayi işleten Tuana Büfe, sattığı Efes Pilsen marka birasının içinde kırmızı bir yabancı madde çıktığını iddia etti. Biranın içinde ki yabancı maddeyi ilk etapta görmeyen Tuana Büfe sahibi Özge Karataş, bu birayı müşterisine verdi. Birayı satın alan müşteri ‘Bu biranın içerisinde yabancı kırmızı bir madde var. Bu birayı siz mi üretiyorsunuz. Bu bira sahte’ diyerek Özge Karataş’a hakaretler ederek birayı iade ettiği, tanıdıklarına da bu tekel bayiiden içki alınmaması noktasında uyaracaklarını söylediği iddia edildi.

 

İFLASIN EŞİĞİNE GELDİM

Yaşanan olayın müşterileri tarafından duyulduğunu söyleyen tekel büfe sahibi Özge Karataş; ‘Bu olay müşteri çevrem tarafından farkedilince müşteri tarafından hakarete uğradım, sahte dolum alkol satılıyor diye yaymaya başladılar. İflasın eşiğine geldim’ dedi.

 

 

BU ÜRÜN BİZE AİT DEĞİL

Defalarca bira aldığı firmayı aradığını belirten Karataş; ‘Firma kendi ürününü bizim olmaya bilir dedi. Defalarca aramama rağmen kimse benim mağduriyet imi gidermedi’ diyerek şikayetçi olduğunu belirtti.

 

 

BİLİRKİŞİ BİRAYI İNCELEDİ

Birayı tedarik ettiği firmadan şikayetçi olduğunu belirten Karataş; ‘Firma kendi ürününü benim değil diyerek itiraz etti. Bende bilirkişi raporu aldım. Raporda biranın firmaya ait olduğu ve biranın içerisinde kırmızı renkli yabancı bir maddeye rastlandığı yazıldı. Ayrıca raporda üretici hatasından kaynaklandığı da tespit edildi’ dedi.

 

 

BASINA VERİRSENİZ HAPİS CEZASI ALIRSINIZ

Tuana Tekel Bayii işletmecisi Özge Karataş, tehdit edildiklerini iddia ederek; ‘Bilirkişi raporunu aldıktan sonra firmaya söyledim. Onlarda basına verirseniz 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılırsınız dediler. Bende ürün sizin benim korkum yok devletin adaletine güveniyorum dedim’ diye sözlerini tamamladı.

 

 

EFES GRUBU AÇIKLAMA YAPTI

Tuana Tekel Bayi’nin iddiasına cevaben Anadolu Efes Bira, ürünlerinin çok fazla rağbet görmesi nedeniyle kötü niyetli kişilerin çok olduğu ve biralar hakkında son günlerde çok fazla karalama kampanyaları başlatıldıklarını belirtti.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!