Advert
Advert

Meral Akşener'in Partisinde Hangi İsimler Yer Alacak?

Meral Akşener'in hazırlıklarını sürdürdüğü yeni parti ile ilgili hafta içi Haşim Kılıç, Ali Bardakoğlu ve Osman Pamukoğlu'nun adı gündeme gelmiş, aynı şekilde her bir isimden de yalanlama açıklamaları yapılmıştı. Akşener konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener'in Partisinde Hangi İsimler Yer Alacak?
Meral Akşener'in Partisinde Hangi İsimler Yer Alacak? Gerçek Taraf

 

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Meral Akşener ile kuruluş hazırlıkları süren yeni partiye katılacak isimler ile ilgili konuştu. Hakan o konuşmayı köşesinden şöyle aktardı:

- Nasılsınız?

- İyiyiz. Siz nasılsınız?

- Biz de iyiyiz. Biraz yorgunuz.

- Kolay gelsin, tahmin edebiliyoruz.

Şeklinde bir nezaket faslıyla başladı konuşmamız.

Nezaket faslı bittikten sonra da...

Şunları söyledi Meral Akşener:

- Ali Bardakoğlu: Ali Bardakoğlu yeğenimin hocasıdır. Kendisini çok sever ve takdir ederim. Aktif siyasete girmeyeceği yönündeki kararını biliyorum. Daha önce başka teklifleri geri çevirdiğini de biliyorum. Bu nedenle kendisine bir teklif götürmedik.

- Haşim Kılıç: Haşim Kılıç benim takdir ettiğim, sevdiğim bir isimdir. Kendisiyle aynı siyasi yapı içinde bulunmak isterdim. Ama şundan emin olun ki şu ana kadar kendisine herhangi bir teklifte bulunmadık. İsmi benden ya da arkadaşlarımdan çıkmadı.

- Aylin Nazlıaka: Aynı şekilde Aylin Nazlıaka Hanımefendi'nin ismi de bizden çıkmış değil.

- Zor bir durum: Bu isimler bizden bağımsız olarak ortaya atılıyor. Anında yalanlasak... Söz konusu kişilere karşı bir saygısızlık, bir nezaketsizlik yapmış olacağımızı düşünüyoruz... Yalanlamasak... Sanki isimlerini ortaya atarak zemin yoklamış gibi olacağız. Zor bir durum yani...

- Gençler ve kadınlar: Şunu söyleyebilirim: Kurucular Kurulu üyelerimizin ağırlığını kadınlar ve gençler oluşturacak... Türkiye gençler ülkesi... Biz de gençlere ağırlık vereceğiz... Kadınlara ağırlık vereceğiz... Lise mezunu ev hanımları olacak listemizde... Yani kadınlar geliyor, hazırlıklı olun.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vücutta Su Azalmasının Neden Olduğu 10 Sağlık Sorunu
Vücutta Su Azalmasının Neden Olduğu 10 Sağlık Sorunu
İstanbul 72. Sırada Yer Aldı!
İstanbul 72. Sırada Yer Aldı!