Advert

Samsun Haber: Erdoğan Tok, Yeni Nesillere Milli Ve Manevi Değerler Eğitimi Verilecek

Milli ve manevi değerler eğitiminin verileceği ilim ve irfan yuvalarının önemine vurgu yapan Başkan Tok, “ Toplumumuzun bu tür eğitim merkezlerine ihtiyacı var” dedi.

Samsun Haber: Erdoğan Tok, Yeni Nesillere Milli Ve Manevi Değerler Eğitimi Verilecek
Samsun Haber: Erdoğan Tok, Yeni Nesillere Milli Ve Manevi Değerler Eğitimi Verilecek Editör

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Bahçelievler camii cemaati ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi.  Camii’nin kapalı avlusunda yapılan buluşmaya İlkadım İlçe Müftü Vekili Şuayip Güllü’de eşlik etti.

 

MEMNUNİYET VERİCİ

Belediye olarak Bahçelievler Camii bitişiğinde yapımı devam eden Kuran Kursundaki çalışmalar ile ilgili bilgi alan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  5 kattan oluşan içerisinde 150 kişilik toplantı salonu ve sınıflardan oluşacak olan yapının İslami ilimler merkezi kimliğinde oluşturulmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

 

MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLER EĞİTİMİ VERİLECEK

Milli ve manevi değerlerine bağlı yeni nesillerin yetişeceği ilim ve irfan yuvası olacak bu merkezin varlığının önemli olduğunu ifade eden Başkan Tok, “ Burada inşa edilen Kur’an Kursu, hem yetişkinlere ve hem de genç nesillere hizmet verecek. Burası genç dimağlara hizmet verecek önemli bir eğitim kurumu hüviyeti taşıyacak. 6 kattan oluşan ve her katta ayrı sınıfların olacağı eğitim merkezimiz toplumsal yaraya merhem olacak. Eğitimin  yanında sosyal ihtiyaçları karşılayacak donatı alanlarının da bulunması buraya olan ilgi ve alakanın artmasına vesile olacak.  Milli ve manevi eğitimlerin verileceği bir merkez olması dolayısıyla bizde belediye olarak gereken katkı ve desteği vereceğiz.” dedi.

Bahçelievler Mahalle sakinleriyle birlikte oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltı programında Başkan Tok, vatandaşlarla tek tek sohbet ederek günün anısına fotoğraf çekildi.

 

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek