Advert

Samsun Haber: Terme Belediyesi İsraf Etmiyor

Terme Belediyesi, kullanılmış malzemelerin israfının önüne geçerek, bunları park ve bahçelerde yaptığı çevre düzenleme çalışmalarında değerlendiriyor

Samsun Haber: Terme Belediyesi İsraf Etmiyor
Samsun Haber: Terme Belediyesi İsraf Etmiyor Editör

 

Terme Belediyesi, devam ettirdiği park ve bahçe çalışmalarında tasarrufu da elden bırakmıyor.  Bu hafta tamamlanan üç park çevre düzenleme çalışmalarında, hurdaya ayrılan malzemeler kullanılarak, Terme Belediyesi için önemli tasarruflar sağlandı.

 

 

Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından üç çocuk ve oyun parkı yenilendi. Yenilenen parkların çevre düzenlemesi de tamamlandı. Mahalle sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda oyun grupları yenilenen parklar yeniden çocuklar ve büyüklerin keyifli kullanımına sunuldu. Ortasöğütlü, Tutluk ve Çay Mahallesi parklarından ikisinin çevre düzenlemelerinde, belediyenin önceki çalışmalarında kullandığı ve hurdaya çıkan malzemeler, yenilerek değerlendirildi. Terme Belediyesi bu uygulaması ile önemli bir tasarruf sağladı.

 

 

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçenin mahallelerindeki park ve oyun alanlarının yenilenme ve çevre düzenleme çalışmalarının devam edeceğini, sırada Gündoğdu ve Söğütlü mahalle parklarının bulunduğunu ifade etti. Başkan Kul, "Çocuklarımızın yaz ve hafta tatillerini parklarda eğlenip oyunlar oynayarak, hemşehrilerimizin de spor yaparak değerlendirmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelen talepler üzerine üç parkımızda yenileme çalışmalarını tamamladık, çevre düzenlemelerini de gerçekleştirerek hizmete açtık. Amacımız insanların sağlıklı ve mutlu yaşamasına katkı sağlamak" dedi.

 

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek