PKK’lılar Aylardır Karadeniz’de Geziniyor

Son yıllarda Karadeniz’de üst bölge kurmaya çalışan PKK’lı terörist gruplar erzak sıkıntısı çekince köylere indi. Köylülerle karşı karşıya gelen PKK’lı teröristler Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül isimli genci şehit etti. PKK'lı teröristlerin aylardır fındık tarlalarında barındığı öğrenildi.

PKK’lılar Aylardır Karadeniz’de Geziniyor
PKK’lılar Aylardır Karadeniz’de Geziniyor Gerçek Taraf

 

Maçka İlçesi kırsalında Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarında dün güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lı terörist arasındaki çatışma çıktı.

Çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde şehit oldu. 15 yaşındaki Eren Bülbül isimli gencin ise PKK'lı teröristleri girdikleri bir evden erzak çalarken görüp güvenlik güçlerine haber verdiği ortaya çıktı. Eren Bülbül, PKK'lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle giderken terörist kurşunlarına hedef oldu.

 

PKK’LININBAŞINA 1 MİLYON TL KONULDU

Son yıllarda Karadeniz'de, özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde saldırılarını sıklaştıran terör örgütü PKK'nın bölgede bulunan grupları ve sorumluları biliniyor. Bu grupların başında ise "Türk Tarık" kod adlı Barış Öner ve "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır bulunuyor.

 

 

'Yeşil liste' olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan, başına 1 milyon TL ödül konan Artvin'in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı 'Türk Tarık' kod adlı Barış Öner, geçtiğimiz yıl 25 Ağustos tarihinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin'in Şavşat ilçesindeki konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve bizzat yönettiği biliniyor. Eli kanlı teröristin yaklaşık bir yıl sonra bu kez Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör olayında parmağı olduğu belirtiliyor.

 

AYLARDIR KARADENİZ’DE BULUNUYORLAR

Edinilen bilgilere göre, terör örgütü PKK’nın Giresun kırsalında 5, Trabzon kırsalında ise 4 kişilik grubu olduğu bilgisine ulaşıldı. Bu grupların başında ise “Türk Tarık” kod adlı Barış Öner ve “Cudi Zaza” kod adlı Mehmet Yakışır bulunuyor. Bölgede uzun zamandır bulunan ve bölgeyi iyi bildiği için grupların hareketini sağlayan ‘Doğan Serhat’ kod adlı Celal Kaya'nın geçtiğimiz yıl askerlerle girdiği çatışmada yaralanması üzerine terörist Mehmet Yakışır'ın bölgedeki gruplara öncülük ettiği öğrenildi. 

 

 

KILIÇDAROĞLU’NA DA ATEŞ AÇTI
Başına ödül koyulan teröristlerin de bölgede olduğu biliniyor. Başına 1, 5 milyon TL ödül konulan ve mavi listede yer alan Celal Kaya'nın Karadeniz’de yapılan saldırıların emrini verdiği, 2016 yılında Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde askerle girdiği çatışmada ise yaralandığı biliniyor. ‘
Yeşil liste’ olarak bilinen arananlar listesinin en başında yer alan diğer terörist ise Artvin’in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner. Başına 1 milyon TL ödül konulan eli kanlı teröristin geçtiğimiz yıllarda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna saldırı düzenlenmesi emrini verdiği ve bizzat yönettiği biliniyor. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede geniş çaplı operasyonlar ve arama tarama faaliyetleri sürdürülüyor.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!