Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa Pankartı İçin Samsun Valiliği Açıklama Yaptı

Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan Beşiktaş A.Ş ile Atiker Konyaspor maçında stada alınmayan 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa' pankartı için Samsun Valiliği açıklama yaptı.

Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa Pankartı İçin Samsun Valiliği Açıklama Yaptı
Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa Pankartı İçin Samsun Valiliği Açıklama Yaptı Gerçek Taraf

 

Süper Kupa final maçı Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda oynandı. Beşiktaş A.Ş ile Atiker Konyaspor'un mücadele ettiği maçta Konyaspor 2-1 rakibini yenerek Süper Kupa'nın sahibi oldu. Maç öncesi Beşiktaşlı taraftarların getirdiği stada alınmayan 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa' pankartı için Samsun Valiliği açıklama yaptı. 

Samsun Valiliği yaptığı açıklamada; ' 06.08.2017 günü ilimiz Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan Beşiktaş A.Ş ile Atiker Konyaspor futbol takımları arasındaki müsabakada uygulanacak tedbirlerle ilgili olarak;

  • 21.07.2017 günü gerçekleştirilen T.F.F. Toplantısında,
  • 27.07.2017 günü gerçekleştirilen İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısında,
  • 06.08.2017 günü gerçekleştirilen Müsabaka Öncesi Eşgüdüm Toplantısında,

“Stadyum içerisinde pankart asma da dahil her türlü etkinlik için hazırlıkların 48 saat öncesinde İl Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü görevlileri nezaretinde gerçekleştirilmesine, hazırlık sonrasında yapılan kontrolde değişiklik öngörülmesi halinde tüm hazırlıkların müsabakadan 24 saat önce sonlandırılmasına, bu süre sonunda yapılacak müracaatların değerlendirmeye alınmayacağına” dair alınan prensip karar gereği, müsabakaya 24 saat kaldığı andan itibaren içeriğine bakılmaksızın hiçbir pankart stadyum içerisine alınmamıştır.

 

 

Bu nedenle sosyal medyada bahsi geçen “ Yaşa Mustafa Kemal Paşa” ibareli afişin içeri alınmaması ile ilgili herhangi bir kasıt söz konusu olmayıp, yukarıda belirtilen şekilde işlem yürütülmüştür. Aksi hareket edenlerin tespitine yönelik çalışmalar devam etmekte olup, haklarında adli ve idari işlem yapılacaktır.' denildi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!