Advert

2,5 Yılda 1 Milyon Metrekare Yol Yapıldı

Samsun'Un Atakum ilçesi Belediye Başkanı İshak Taşçı, 2,5 yıl içerisinde 1 milyon metrekara yol yapıldığını söyledi.

2,5 Yılda 1 Milyon Metrekare Yol Yapıldı
2,5 Yılda 1 Milyon Metrekare Yol Yapıldı Gerçek Taraf

 

Atakum İlçesinde, 2,5 yıllık zaman zarfı içerisinde 1 milyon metrekare yol yapımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Yol medeniyettir sözünden hareketle, Atakum İlçesinin yollarını modern, kullanışlı ve sağlam hale getirmek için çalışıyoruz” dedi.
 
 
Atakum İlçesinde kapsamlı bir şekilde sürdürülen yol yapım ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, hem ilçe merkezinde hem de kırsal alanda kalan mahallelerde başarılı bir çalışma grafiği çizdiklerini kaydetti.
 
Atakum Belediyesinin kilitli parke taşlarını kendi tesislerinde üretmesinin büyük bir avantaj olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum İlçesi sürekli büyüyen ve gelişen bir cazibe merkezi. Bu nedenle yeni konutların yapımı noktasında bölgede lider konumdadır. Bu durum beraberinde yeni yol ihtiyaçlarını ve mevcut yolların sürekli olarak yenilenmesini gerektiriyor. Son 2,5 yılda kendi tesislerimizde ürettiğimiz kilitli parke taşları ile 385 bin metrekare sokağa parke taşı döşedik. Ayrıca 490 bin metrekare sathi kaplama, 158 bin metrekare asfalt, 16 bin metrekare beton yol yapımını da son 2,5 yılda gerçekleştirdik. Genel yol yapım ve onarım çalışmalarımız kapsamında 1 milyon metrekarede fazla yol yaptık” dedi.
 
 
Kamalı Mahallesi ve eski Toylan Mahallesi mevkiinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Karadeniz Bölgesinin en hızlı gelişen ve kentleşen ilçesi olan Atakum’un her geçen gün artan yeni yol ihtiyacından hareketle bu ihtiyaçlar hızla giderilmektedir. Bunun yanı sıra mahalle statüsüne geçen eski köylerde yeni yollar yapılmakta, eski yollar yenilenerek daha kullanışlı hale getirilmektedir. 56 mahallemizin tümünü kapsayan bu çalışmalar için tüm ekip ve ekipmanlarımız seferber olmuş durumdadır. Yol medeniyettir sözünden hareketle, Atakum İlçesinin yollarını modern, kullanışlı ve sağlam hale getirmek için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!