Samsun Haber: İshak Taşçı'dan 40 Yıllık Soruna Neşter

Atakum Belediyesi, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim birimlerinin 40 yıllık ulaşım problemini çözüyor. Son 1 yılda 1 milyon metrekare yol çalışması yaptıklarını ifade eden Başkan Taşçı, “Hedefimiz sadece kilitli taş parke uygulamasıyla 1 milyon metrekare yol yapmak. Her alanda lider bir Atakum için çalışıyoruz” dedi.

Samsun Haber: İshak Taşçı'dan 40 Yıllık Soruna Neşter
Samsun Haber: İshak Taşçı'dan 40 Yıllık Soruna Neşter  Editör

 

Atakum İlçesi genelinde kapsamlı yol çalışmaları yürüttüklerini Başkan Taşçı, “Özellikle Bütünşehir yasasıyla birlikte köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim birimlerinde vatandaşlarımızın çok önemli talepleri oldu. Yeni mahallelerimiz ile birlikte 5 kat büyüyen hizmet alanımıza eşit hizmet verebilmek için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Bugüne kadar ahşap köprülerle ulaşım sağlanan, ambulansların çıkamadığı mahallelerde, ekiplerimizin çalışmalarıyla 40 yıllık ulaşım problemleri çözülüyor” şeklinde konuştu.

 

 

KOORDİNELİ ÇALIŞMA

Atakum’da özellikle Mahalle statüsüne yeni geçen yerleşim birimlerinde yaşanan ulaşım problemlerinin üzerine gittiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Özellikle mahalle statüsüne sonradan kavuşan yerleşim birimlerinde ulaşım, vatandaşlarımızın kendi imkânlarıyla yaptığı ilkel, ahşap köprülerle sağlanıyordu. Bu noktalarda yaptığımız altyapı çalışmaları ve yol düzenleme çalışmalarıyla bazı mahallelerimizin onlarca yıllık ulaşım problemlerini çözmüş olduk. Bu çalışmalarımızla birlikte ihtiyaç halinde, eskiden mahalleye bile giremeyen ambulans, itfaiye araçları, vatandaşlarımızın kapısına kadar çıkabiliyor” ifadelerini kullandı.

 

 

2017’DE 220 BİN M² KİLİTLİ TAŞ PARKE YOL

Atakum Belediyesi Kilitli Taş Parke Fabrikasında günde 30 bin adet kilitli taş parke üretildiğini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Kullanım, uygulanabilirlik ve görsel olarak asfalta göre daha uygun olan taş parke uygulamasını hızlandırdık. Üretimini Atakum Belediyemize ait fabrikamızda gerçekleştirdiğimiz parke taşlar ile sadece 2017 yılında 220 bin metrekare kilitli parke taşı döşedik. Yol medeniyettir diyor ve bu düşünceden hareketle ilçemizin yollarını güzelleştiriyoruz” diye konuştu.

 

 

HEDEF 1 MİLYON M² TAŞ PARKE YOL

Atakum ilçesinde 5 katına çıkan hizmet alanına rağmen başarılı düzeyde yol çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Yol yapım çalışmalarında satıh kaplama, asfalt, beton yol ve taş parke yapımı ile son bir yılda 1 milyon metrekare yol yapımı gerçekleştirdik. Taş parke yol yapımında ise hedefimiz 5 yılda 1 milyon metrekare yola kilitli taş parke döşenmesidir. Vatandaşlarımızdan gelen olumlu tepkiler sayesinde çalışmalarımızı daha da hızlandırıyoruz. Yeni yerleşim alanlarının sürekli artması nedeniyle yeni yolların yapılması ve mevcut yolların daha kullanışlı hale gelmesini önceliğimiz haline getirdik” şeklinde konuştu.

 

HER ALANDA LİDER BİR ATAKUM

Atakum’un 56 mahallesinin tamamında Atakum Belediyesi ekiplerinin gece-gündüz çalışmalar yaptığını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizde başlattığımız hizmet atağı 3 yıldır aynı kararlılık ve sürekliliğiyle devam ediyor. İlçemizin dört bir yanında sürdürülen yol yapım çalışmalarıyla mahallelerimizin sokaklarını güzel ve kullanışlı hale getiriyoruz. Kilitli taş parke ve asfalt çalışmalarımız mahallelerimizin çehresini değiştirmeye devam ediyor. Gerek kilitli taş parke, gerekse asfalt uygulama yöntemiyle ilçemizin yollarını yeniliyoruz. Her alanda gelişen, her alanda lider olan bir Atakum için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!