Yedi Kişi Tarafından Kaçırılan 12 Yaşındaki Kızı Aslanlar Kurtardı

12 yaşındaki küçük kız yedi erkek tarafından kaçırılıınca, kızı aslanlar kurtardı.

Yedi Kişi Tarafından Kaçırılan 12 Yaşındaki Kızı Aslanlar Kurtardı
Yedi Kişi Tarafından Kaçırılan 12 Yaşındaki Kızı Aslanlar Kurtardı Gerçek Taraf

 

Etiyopya’daki genç kızlar sürekli korku içinde yaşıyorlar. Üzücüdür ki her yıl kadınlar zorla kaçırılarak evlenmeye zorlanıyorlar.

NBC News’in aktardığına göre, 12 yaşındaki Etiyopyalı küçük kız yedi erkek tarafından kaçırılıp, içlerinden biriyle evlenmeye zorlandı.

Küçük kıza bir hafta boyunca şiddet uygulandı. Muhtemelen kızı kaçıran yedi acımasız adamın aklına üç aslanın devreye girip kızı kurtaracağı gelmezdi.

Küçük bir aslan sürüsü, kızı kaçıran ve işkence eden adamların yaptıklarına tanık oldu. Devreye giren aslanlar, kızı adamların elinden kurtardılar.

Wondimu Wedajo isimli bir asker, NBC News’e, “Aslanlar, önce adamları korkutmuşlar sonra da kızı bırakmaya zorlamışlar. Adamlar uzaklaştıktan sonra da kızı orada bırakarak ormana geri dönmüşler” dedi.

Son olarak da şunları ekledi: “Aslanlar kızı kurtarmaya gelmese, kızın başına çok daha kötü şeyler gelebilirdi. Bu yaştaki küçük kızlar, genelde şiddete uğradıktan sonra evlenmeye ikna ediliyorlar.”

Sıradışı kurtarma haberi bütün dünyayı şaşkına çevirdi. İç güdüleriyle hareket eden ve çok iyi avcı olan aslanların böyle bir şey yapması hiç beklenmiyordu. Vahşi yaşam uzmanı Stuart Williams, aslan sürüsünün kızın çığlıklarını bir aslan yavrusunun yardım çağrısına benzettiklerinden yardıma koştuklarını öne sürüyor.

Sağ salim kurtarılan kızın vücudundaki yaralanmalar için derhal tedaviye başlandı. Aslanlar sayesinde adamlardan dördü yakalandı ve cezaevine gönderildi.

Etiyopya’nın aslanları ülkenin sembolü gibi. Koyulan yasaklara rağmen, avcılar aslanları yasa dışı şekilde avlamaya devam ediyorlar.

Hayvanlar gerçekten muhteşem canlılar. Onlardan öğrenmemiz gereken çok şey olduğu kesin. Aynı fikirdeyseniz paylaşmayı unutmayın.

Newsner

aslanlar küçük kız 12 yaşında 7 erkek etiopya
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin