Samsun Haber: Sudan Heyeti'nden Musiad'e Ziyaret

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin misafiri olarak Samsun’a gelen Sudanlı heyet MÜSİAD Samsun Şubesi’ne ziyarette bulundu.

Samsun Haber: Sudan Heyeti'nden Musiad'e Ziyaret
Samsun Haber: Sudan Heyeti'nden Musiad'e Ziyaret Editör

 

Sudan'da sağlık kalitesini arttırmak için Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından kurulan Sudan Ebelik Eğitimi Komisyonu Sudan'dan gelen heyet ile birlikte, MÜSİAD Samsun’u ziyaret ederek Sağlık ve hastanelerde kullanılan cerrahi aletler alanında MÜSİAD’ ın kendilerine nasıl yardımcı olacağı konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Ayrıca MÜSİAD’ ın değişik sanayi kollarında faaliyet gösteren  firmalarının  Sudan hükümeti nezdinde nasıl geliştirilerek fayda ve katkı sağlanabileceği konusuna değinildi.

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Tan; ‘Bilgi, Müslüman’ın ortak malıdır. Sudan’ın temel problemlerinde her tülü desteğin yapılacağı bu proje kapsamında , ülkemize gelecek öğrencilerinde Samsun’ daki sağlık yatırımlarını bizzat yerinde görmeleri ,ülkelerine döndüklerinde hayal güçlerini arttıracağı kanaatindeyim’ dedi.

 

 

MüSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan, üyemiz Ahmet Bahadır’ ın firmasına, heyeti fabrika ziyaretine götürdü. Sudan Heyeti fabrika gezisinden dolayı Haluk Tan’ a teşekkür ederken,  Haluk Tan’ da Sudan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. İsmael Büşera, Akademi Uluslararası İşbirliği Müdürü Dafaallah Almalhuda, Akademi Temel Sağlık Hizmetleri Dekanı Dr. Mutez Abdelhadi, Akademi Vekili ve Ebelik Okulu Müdürü Dr. Tarık Nasreddin Bedevi ile Sudan Ebelik Eğitim Komisyonu üyeleri Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı, Doç. Dr. Birsen Altay ve Yrd.Doç. Dr. Faruk Tan’ a ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini  iletti.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!