Samsun Haber: Oryantiring Samsun'a İndi

Deaflympics tarihinde ilk kez Samsun’da koşulan Oryantiringde, Cumhuriyet Meydanı ve Çiftlik Caddesi’nde koşulan karışık bayrak yarışında Türkiye’nin aldığı sonuçlar umut vericiydi.

Samsun Haber: Oryantiring Samsun'a İndi
Samsun Haber: Oryantiring Samsun'a İndi Editör

 

Harita ve pusula yardımıyla belirlenen hedeflere ulaşma sporu oryantiring, Samsun Cumhuriyet Meydanı ve Çiftlik Caddesi’ne indi. Karışık bayrak yarışında 2 kız 2 erkek sporcu ile 5 ülkenin katıldığı yarışta Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Litvanya ve Türkiye koştu.

 

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, oryantiringin ilk kez olimpiyatta koşulmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Akyüz, Deaflympics’e ilk kez dahil olan oryantiringin kendileri için büyük bir tecrübe olduğunu belirterek, “İlk defa olimpiyatta yer alan bir branş olarak biz daha çok önemsedik. Çünkü 2019’da Avrupa Kayaklı Oryantiring Şampiyonası’na Erzurum’da ev sahipliği yapacağız. 2020’de de Kocaeli’de Gençler Dünya Şampiyonası’nın ev sahipliğini aldık. Bu olimpiyat ve bu tecrübe bizim için çok önemliydi” ifadelerini kullandı.

 

“SONUÇLAR UMUT VERİCİ”

 

Türkiye Milli Takımı’nın 1 saat 36 dakika 5 saniyede tamamlayarak dördüncü bitirdiği yarışı, Ukrayna 1 saat 2 dakika 21 saniyede kazandı. Rusya gümüş, Litvanya da bronz madalyanın sahibi oldu.

 

Oryantiring Başantrenörü Kenan Aksın, alınan dereceyi umut verici bulduğunu söyleyerek, “Sonuçlar bizim için gayet güzel bir başarı. Çünkü diğer ülkeler oturmuş ve bu sporda geçmişleri olan ülkeler. Bizimse bir yıllık bir takımla onları geçmemiz biraz hayalperestlik olurdu. Ama dördüncülük bizim için umut verici. İyi bir sürede yarışı tamamladık. En azından tarihe geçtik. Böylece Türkiye’nin de bu sporda var olduğunu bütün dünyaya göstermiş olduk” açıklamasını yaptı.

 

Oryantiringde mücadele 25 Temmuz’da orta mesafe koşularıyla Bayraktepe Piknik Alanı’nda devam edecek. 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!