Samsun Haber: Deaflympics Spor Aşkını Kabarttı

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları, halihazırda spora aşık olan Samsunlular kadar, Deaflympics sayesinde spor sevgisi artanları da tribünlerde buluşturuyor. Samsun 2017’de katılımcı sayısı açısından Deaflympics rekoru kırıldığı gibi, seyircilerin ilgisi açısından da en renkli organizasyon oluyor.

Samsun Haber: Deaflympics Spor Aşkını Kabarttı
Samsun Haber: Deaflympics Spor Aşkını Kabarttı Editör

 

Deaflympics 2017, 97 ülkeden 3 binin üzerinde sporcunun 21 farklı branşta yarıştığı müsabakalarla hız kesmeden devam ediyor. Tüm kenti saran olimpiyat heyecanı sayesinde Samsunluların spora olan ilgisi daha da artmış durumda. Samsunlular kentin birçok farklı noktasındaki tesislerde oynanan karşılaşmaları takip etmek için her gün kilometrelerce yol kat ediyor. Branş ve katılımcı sayısının, dolayısıyla takip edilecek müsabakaların artmasıyla, Deaflympics tarihinin en renkli görüntüleri de Samsun’da yaşanıyor.

 

 

 

“SAMSUN’DA YAŞAMAK BÜYÜK BİR AYRICALIK”

 

Müsabakaları izlemek için Atakum Olimpik Yüzme Havuzu’na gelen 34 yaşındaki opera sanatçısı Mine Kurtoğlu, “Samsun’a bu sene taşındık. Her zaman herkese söylüyorum; Samsun’da yaşamak büyük bir ayrıcalık. Büyük bir şehirde olsadık böyle bir organizasyona kolay yetişemeyebilirdik. Şimdi evimizin karşısında dünyanın sayılı sporcularını izleme fırsatı bulduk.  Çok mutluyuz. Çocuğum için de örnek olacağını düşündük. Ona elimizden geldiğince bütün sporları gösterip ve tanıtıp ilerde onun için güzel adımlar atmayı planlıyoruz” dedi.

 

 

 

“İZLEMESİ ÇOK KEYİFLİ”

 

Bafra İlçesi’nden Atakum İlçesi’ne gelmek için 45 kilometre yol kat eden Zümrüt Çağlayan ise “Müsabakalar çok güzel geçiyor. Çok eğlenceli. Sporcular da başarılı. İzlemesi de keyifli” dedi.

 

Minik öğrenci Rana Karabulut ise yüzme spor ile ilgilendiğini kursa giderek yüzmeyi öğrendiğini ve müsabakaları izlemekten keyif aldığını söyledi.

 

Deaflympics 2017, 30 Temmuz'a kadar gencisinden yaşlısına, kadınından erkeğine binlerce sporseveri buluşturmaya devam edecek.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem Bilimsel Olarak Kanıtlandı
Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem Bilimsel Olarak Kanıtlandı
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!