Samsun Büyük Cami’den İsrail'e Lanet Yükseldi

Samsun Büyük Cami’de Cuma namazı çıkışı İsrail'e tepki amaçlı basın açıklaması yapıldı. Cami çıkışı toplanan kalabalık İsrail'e lanet okudu.

Samsun Büyük Cami’den İsrail'e Lanet Yükseldi
Samsun Büyük Cami’den İsrail'e Lanet Yükseldi Gerçek Taraf

 

Samsun’Un İlkadım ilçesinde bulunan Büyük Cami’de Cuma namazı çıkışında Tügva Samsun Şubesi ve SİYAH ( Samsun İnsani Yardım Hareketi) adına ortak basın açıklaması düzenlendi.

 

 

Büyük Cami’de düzenlenen İsrail’e karşı düzenlenen eyleme Samsun Valisi Osman Kaymak, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, sivil topluk kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

Geçtiğimiz hafta Mescid-i Aksa'nın avlusunda 3 Filistinli gencin işgalci İsrail askerleri tarafından kurşun yağmuruna tutularak şehit edildiği belirtilen açıklamada "Bir taraftan Gazze'ye yönelik ölümcül abluka ve kuşatma devam ederken, diğer taraftan Kudüs'te yaşayan Filistinlilere ve Mescid-i Aksa'da ibadetlerini yerine getiren Müslümanlara yönelik saldırı, baskı ve yıldırma politikaları uygulanmaktadır. Bizler Kudüs'ün tamamen özgür olması, Mescid-i Aksa'nın ibadete açılması, ezanın Kudüs'ün her yerinde okunabilmesi, hapsedilen Filistinlilerin serbest bırakılması, Filistinlilere yönelik zulmün son bulması için Türkiye'nin dört bir yanında Filistin halkıyla dayanışma için, özgür Kudüs için meydanlara iniyor, sokaklara çıkıyoruz. Herkesi de Kudüs sokaklarındaki mazlumların sesine ses katmak için bu eylemlere davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

 

 

Samsun Büyük Cami’de toplanan kalabalık hep bir ağızdan’ Kahrolsun İsrail, Filistin’e Özgürlük’ sloganları atarken tekbir getirdi. Yapılan basın açıklamasından sonra kalabalık grup sessiz bir şekilde dağıldı.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!
Türkiye'deki Araç Sayısı Mayıs Ayı İtibariyle Bakın Kaç Milyona Ulaştı!