Akıllı Telefon 1 Saat Geri Gösteriyor

Her yıl Ekim ayının son hafta Pazar günü saatler 1 saat geri alınıyor. Fakat bu yıl saatler geri alınmayacak. Akıllı telefonlarınızda ki otomatik saat uygulamasını kapatmayı unutmayın.

Akıllı Telefon 1 Saat Geri Gösteriyor
Akıllı Telefon 1 Saat Geri Gösteriyor Gerçek Taraf

 

Türkiye, bu yıl kış saati uygulamasına geçmeyecek. Ancak pazar günü AB ülkeleri saatleri bir saat geri alacak. Bu nedenle akıllı telefonlarınızdaki otomatik saat uygulamasını kaldırmazsanız güne 1 saat erken başlayabilirsiniz.

 

Türkiye’nin de uyguladığı kış saati uygulaması geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte kaldıldı. Böylece, 30 Ekim 2016 Pazar günü saatler geri alınmayacak.

Öte yandan, Avrupa Birliği ülkelerinde uygulama bu pazar günü başlayacak. Avrupa, pazar günü saatlerini 1 saat geri alacak. 

Kış saati uygulaması akıllı telefonlarda otomatik olarak uygulamaya geçecek.

Bu nedenle cep telefonunuzda bir ayarlama yapmanız lazım.

Yapmanız gereken, Android ve iPhone işletim sisteminde bulunan otomatik saat ayarını “otomatik”ten “manuel”e çevirerek, saatinizi 1 saat ileri almak.

OTOMATİK SAAT UYGULAMASI NASIL KALDIRILIR?

Android: Telefonunuzun ayarlar bölümünden "Genel" e tıklayın. Daha sonra "Tarih ve saat" kısmına gelerek, işaretli olan "Otomatik tarih ve saat" alanını devre dışı bırakın. Saatinizi manuel olarak 1 saat geriye alın.

İOS: Telefonunuzun "Ayarlar" bölümünden "Genel" alanına gelerek "Tarih ve Saat" bölümüne girin. Ardından "Otomatik Ayarla" özelliğini devredışı bırakarak, manuel olarak saatinizi 1 saat geri alın.

saatlerin geri alınması akıllı telefonda saat ayarları
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin