Samsun Haber: Yol Bisiklet Yarışmaları 19 Mayıs'ta Başladı

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Yol Bisikleti Yarışmaları 17 Ülke 57 sporcunun katılımı ile 19 Mayıs ilçesinde başladı.

Samsun Haber: Yol Bisiklet Yarışmaları 19 Mayıs'ta Başladı
Samsun Haber: Yol Bisiklet Yarışmaları 19 Mayıs'ta Başladı Editör

 

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında 19 Mayıs İlçesinde 17 Ülke 57 sporcunun katılımıyla gerçekleşen 1000 Metre Sprint Yol Bisikleti yarışlarında Erkek ve Bayanlarda günün şampiyonları olarak Altın Madalyaların sahibi olan Rusya oldu. Kadınlarda Gümüş madalyayı Venezüella, Erkeklerde Gümüş Madalyayı Çin, Kadınlarda bronz madalyayı Rusya, Erkeklerde Bronz Madalyayı Çin kazandı. Yarışlar sonunda Rusya 3 Madalya, Çin 2 Madalya kazanırken Venezüella 1 madalya kazandı.

 

 

Programın başından sonuna kadar alanda bulunan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu yaptığı açıklamada; “Geleneksel Türk misafirperverliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz bu güzel ilçemizde yerli ve yabancı sporcuları bir arada görmek bize son derece mutlu ediyor. Bu duygularımla olimpiyatların ülkemizde bisiklet etkinliğinin ilçemizde düzenlenmesi kararını veren olimpiyat komitesi başkanı ve üyelerine teşekkür ediyorum. Yarışmalara katılan tüm sporculara ve 1000 metre sprint yarışlarında Altın Madalya’nın sahibi olan Rusya’yı tebrik ediyorum. Cuma günü Kumcağız Mahallesi piknik alanında gerçekleştirilecek olan yarışmalara tüm halkımızı davet ediyorum.’’ dedi.

 
 
 
 
 
 
 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek