Samsun Haber: IOC Yetkilisi Ramsamy: Turkiye Tüm İmkanlarını Seferber Etti

Uluslararası Olimpiyat Komitesi IOC’nin uzun süreli üyelerinden Dr. Sam Ramsamy, IOC tarafından resmi olarak tanınan Deaflympics’e desteklerini göstermek amacıyla geldiği Samsun’da açıklamalarda bulundu.

Samsun Haber: IOC Yetkilisi Ramsamy: Turkiye Tüm İmkanlarını Seferber Etti
Samsun Haber: IOC Yetkilisi Ramsamy: Turkiye Tüm İmkanlarını Seferber Etti Editör

 

Daha önce Ankara ve İstanbul’a ziyaretlerinin oluğunu söyleyen Dr. Sam Ramsamy, birçok tesisin tamamlanmış olmasından, hükümetin bu konudaki desteğinden ve Türkiye’nin spor organizasyonu düzenleyebilme kapasitesinden çok etkilendiğini belirtti.
 

 


‘’YÜKSEK KATILIM, TÜRKİYE İÇİN BİR İLTİFAT’’

İşitme engelli bireylerin sporda yer almasının önemine değinen 79 yaşındaki Güney Afrikalı spor yöneticisi, katılımın yüksek olmasına da vurgu yaparak şunları söyledi:

‘’Birçok insanın buraya geldiği gerçeği, Deaflympics organizasyonunun oldukça iyi bir iş çıkarması ve maddi zorluklar çeken bazı ülkelere de destek sağlandığı anlamına geliyor. Bu durum aynı zamanda Türkiye, Türk hükümeti ve Samsun Belediyesi’ne de iltifat niteliği taşıyor. Çünkü Türkiye tüm imkanlarını seferber ederek Deaflympic'in buraya getirilmesine ve çok yönlü olarak desteklenmesine olanak sağladı.’’

‘’İSTANBUL DÜNYADAKİ EN ETKİLEYİCİ YERLERDEN BİRİ’’

Daha önce Ankara ve İstanbul’a geldiğini ve tesisleşmedeki gelişmişliğin kendisini etkilediğini söyleyen Ramsamy, ‘’Türkiye’nin 2024 Olimpiyatları için teklif vermemesine biraz şaşırdım. Ama elbette bu benim görüşüm. Şu anda 2024 ve 2028 olimpiyatlarının ev sahipliği için birlikte karar verileceği kesinleşmiş durumda. Bana kalırsa Türkiye, özellikle de İstanbul, dünyadaki en etkileyici yerlerden biri. Bu etkileyiciliğinin yanında Türkiye’de ve İstanbul’da dünyanın hemen her yerinden esintiler görmek de mümkün. İnanıyorum ki, herkes olimpiyatların Türkiye’de yer almasını isteyecektir’’ dedi.

 


ICSD’YE BÜYÜK DESTEK

ICSD’nin ve Deaflympics’in IOC tarafından resmi olarak tanındığını da hatırlatan Ramsamy, ‘’IOC tarafından tanınmaları büyük bir destek. Bu aynı zamanda maddi bir katkı anlamına da geliyor. Hem ICSD hem de IOC ile çalıştım. Bu çalışma sürecimiz bundan sonra da devam edecek. Ama mevcut durumu konuşmak gerekirse ICSD’yi her yönden destekliyor olmaktan mutluluk duyuyoruz’’ diye konuştu.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek