Advert

Aşırı Kıskanç Koca Eşinin Suratını Bakın Ne Hale Getirdi

Şiddet belirtilerini kestirebilmek bazen güç oluyor. Fiziksel şiddetin tek belirtisi vücutta veya gözde morluklar olmuyor. Psikolojik şiddet bazen fiziksel şiddete göre çok daha uzun vadede etki gösteriyor.

Aşırı Kıskanç Koca Eşinin Suratını Bakın Ne Hale Getirdi
Aşırı Kıskanç Koca Eşinin Suratını Bakın Ne Hale Getirdi Gerçek Taraf

 

Şiddet belirtilerini kestirebilmek bazen güç oluyor. Fiziksel şiddetin tek belirtisi vücutta veya gözde morluklar olmuyor. Psikolojik şiddet bazen fiziksel şiddete göre çok daha uzun vadede etki gösteriyor. Kadınlarımız maalesef şiddet ve istismara maruz kalıyorlar. Eşinden şiddet gören kadınların sayısı istatistiklerden çok daha fazla. Kadınlar, korktuklarından dolayı fiziksel şiddeti gerekli mecralarda dile getiremiyorlar.

Connie Culp, severek evlendiği eşi Tom’dan fiziksel ve psikolojik şiddet gördü. Dünyadaki kadınların sesi olabilmek için hikâyesini paylaştı.

Connie Culp, eşi Tom’la 15 yaşındayken tanıştı. Birbirlerine çok aşıktılar ve gözlerini hiçbir şey görmüyordu. Eğitimlerini bitirene kadar birlikteliklerine devam eden çift, daha sonra evlendiler ve iki çocukları oldu. Ancak yıllar geçtikçe, Tom değişmeye ve çok kıskançlaşmaya başladı.

Connie, “İnsanlar beni seviyor diye beni onlardan kıskanıyordu. Sadece erkeklerden değil, beni kadınlardan ve hatta müşterilerden bile kıskanıyordu” dedi.

Çift, maddi güçlükler de çekmeye başladı. Birlikte işlettikleri bardan zarar etmeye başladılar.

Connie, “Barın iflas edecek duruma gelmesi ilişkimizi de etkiledi” dedi.

 

 

Tom, eşine bağlı bir kocaydı. Yine de kıskançlıklarına devam etti. Ruh hali çok değişken birisiydi. Bazen kontrolünü kaybediyordu ve eşi Connie’yi dövüyordu.

Connie, her defasında eşini affetti. Eşinin kendisine şiddet uygulamasının nedeninin aile çektiği maddi sıkıntılar olduğunu düşünüyordu. Hala, eşi Tom’un kendisini tıpkı ergenlik yıllarındaki gibi sevdiğini düşünüyordu. Maddi sıkıntılarından kurtulurlarsa, ilişkilerinin eskisi gibi olacağını düşünüyordu.

Ancak maddi durumları iyiye gitmedi. Fiziksel ve psikolojik şiddet daha da artmaya başladı.

Connie, “En kötüsü de bana söylediği sözlerdi. Üzerimizden kara bulutlar geçiyordu ancak hiçbir zaman bu hale geleceğimize inanmadım. Her şey kendini kaybettiği gece oldu” dedi.

 

 

2004 yılının eylül ayında çift, şiddetli bir şekilde tartışmaya başladı. Tom, eşi Connie’nin barda başka bir adamla konuşmasına çok sinirlenmişti. Sonra akıllara bile gelmeyecek bir olay gerçekleşti.

Connie’nin severek evlendiği eşi bir canavara dönüştü. Adam, silahıyla eşinin suratına ateş etti.

 

 

Connie, hayatının en kötü anı olarak ifade ettiği anlar için, “Silahını doldururken gördüm. Bir şeyler söyledi ve ateş etti” dedi.

Kadın, uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatta kalmayı başardı. Ancak yüzü, burnu, dudakları ve yanakları tanınamayacak hale geldi.

 

 

2008’in aralık ayında, Connie biraz da olsa kendine geldi. Eşi, cezaevindeydi. 23 saat süren yüz nakli ve 2 yıl harcadığı rehabilitasyon ile kadının suratı ve psikolojisi eskiye göre daha iyi hale geldi.

Bugün Connie hayatına devam ediyor. Mükemmel bir anne ve torunları var.

İç güzelliğe, dış güzellikten daha fazla önem veriyor.

Kadın, “Benim suratım değil. Ama suratım olduğu için şanslı hissediyorum” dedi.

 

 

Connie’nin bir kadın olarak mücadelesi, dünyadaki fiziksel ve psikolojik şiddet gören diğer bütün kadınlara ilham oldu.

İstismara uğrayan kadınlara şöyle bir mesaj vermek istiyor: “Eşinizin size söylediklerini dikkate alın. Size zarar vereceğini söylüyorsa, elbet bir gün verecektir. Bunu söyleyen biri asla düzelmez.”

 

Aile içi şiddet hakkında hepimizin bilinçlenmesi gerekiyor. Connie’nin hikâyesini paylaşarak şiddet gören kadınların sesi olun.

 

 

Newsner

 

 

kıskanç koca ilginç haber
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!