Advert

Bafralılara Kanserli Su İçirmişler

Samsun CHP İl Başkanı Tufan Akçagöz, SASKİ'nin, Bafralılara kanserli su içirdiklerini iddia etti.

Bafralılara Kanserli Su İçirmişler
Bafralılara Kanserli Su İçirmişler Gerçek Taraf

 

Samsun CHP İl Başkanı, Samsun Büyükşehir belediyesine bağlı, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (SASKİ) Bafralılara kanserli su içirdiklerini iddia etti.

Akçagöz açıklamasında şu sözlere yer verdi; 

SASKİ yetkilisinin, Bafra’nın içme suyu şebekesinin ne kadarlık kısmının kanserojen madde ihtiva ettiği kesin olarak tespit edilememiş olmakla birlikte, içilen suların çoğunun kanserojen madde içeren asbestli borulardan sağlandığını ifade etmesi ve konunun yerel basında tartışılması, Samsun halkı olarak hepimizi endişeye sevk etmiştir. Kanser araştırma fonu (DKAF), asbesti kesin kanserojen madde olarak nitelemektedir. Dünya tıp otoritelerinin görüşleri de bu yöndedir. 
          O halde, uzun yıllar asbestli borulardan su içmeye maruz bırakılan Bafra halkının hayatını tehlikeye atan kimdir ve bunun sorumluları kimlerdir? Elbette ki, kentin idarecileri bundan birinci derecede sorumludur. SASKİ, ellerinde yeterli bütçe olmadığı gerekçesiyle bu aşamada asbestli boruların değiştirilemeyeceğini belirtmektedir. İnsan hayatını hiçe sayan bu tutum ve tavrı, şiddetle kınıyoruz. İnsan hayatını tehlikeye atan ve bir çok kanserli ölümün baş sorumlusu asbestli borulardan Bafra halkına su içiren idarecilerin tümü için Samsun Cumhuriyet Savcılığı nezdinde ihbarda bulunuyoruz. 
          Bafra’da yaşanan kanser vakaları araştırılmalıdır. Bafra halkına kanserli borulardan su içiren yetkililer bunun hesabını mutlaka vermelidir. Bafra halkının düşmanı her kimse, yargı önünde bunun hesabını vermelidir.  Asbestli boruların değişimi için yeterli bütçelerinin olmadığını söyleyenlerin, belediyelerin bütçelerini hangi daha önemli işlere harcadıkları da araştırılmalıdır. Golf sahası, insan sağlığından daha mı önemlidir? 
Tüm Bafra halkını, bu olaya tepki göstermeye davet ediyorum. 
samsun samsun chp saski tufan akçagöz
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!