Samsun’da Bombalı Saldırı Uyarısı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’da 18 – 30 Temmuz’da gerçekleşecek olimpiyatlar öncesinde suikast uyarısında bulundu.

Samsun’da Bombalı Saldırı Uyarısı
Samsun’da Bombalı Saldırı Uyarısı Gerçek Taraf

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz “Ana yol üzerindeki konteynerlerin içine çeşitli patlayıcılar konularak, bunların suikast odağına dönüştürülmesine yönelik sıkıntılar olabilir. O bakımdan bu konuyu yeniden ele almamız gerekiyor” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2017 yılı Temmuz ayı 13. birleşiminin 1. oturumu yapıldı.

Toplantıda olimpiyatlar hakkında konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Biz her 50 metrede bir kocaman çöp konteynerleri koymuşuz ve sanki bunları şehir mobilyaları haline getirmişiz. Bu çöp konteynerlerinin güvenlik açısından da tehlikesi var. Bu ana yol üzerindeki konteynerlerin bazıları çok uzun süre içinde çöple duruyor. Bu boşaltılmayan çöp atıkları zamanla kokmaya başlıyor ve hızlı bir şekilde etrafa yayılıyor. Sinek oluyor ve hastalık üretiyor. Bunları hep biliyoruz. Bunların sayılarının azaltılması gerekir. Güvenlik açısından da bunların içine çeşitli patlayıcılar koyularak, bunların suikast odağına dönüştürülmesine yönelik sıkıntılar olabilir. O bakımdan bu konuyu yeniden ele almamız gerekiyor” dedi.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek