Advert

Iraklıları Dolandıran Iraklılar Tutuklandı

Samsun’da Iraklı mültecilere sahte ‘ikamet izni belgesi’ düzenleyen Irak uyruklu 11 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Iraklıları Dolandıran Iraklılar Tutuklandı
Iraklıları Dolandıran Iraklılar Tutuklandı Gerçek Taraf

 

Samsun’da ikamet izni olmayan Iraklı mülteci vatandaşlara sahte ‘ikamet izni belgesi’ düzenleyen, düzenledikleri sahte evrakları da para karşılığında yine kendi vatandaşları olan Iraklı mültecilere satan 11 Irak uyruklu dolandırıcı, Samsun polisi tarafından yapılan operasyonla yakalandı.

 

Samsun Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yapılan operasyonda A.S.M.M. , A.A.A.A., W.H.A.A., B.N.H.I., W.H.A., M.L., A.A., O.F.H.A., M.I.M.S., A.F.H.A., ve 2000 doğumlu A.S.K.A. isimli Irak uyruklu toplam 11 şüpheli yakalanarak, iş yerlerinde yapılan aramalarda incelenmek üzere bir çok dokümana el konuldu.

Samsun Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan 11 Irak uyruklu dolandırıcılar, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına çıkartıldı.  A.S.M,M., M.I.M.S., O.F.H.A., A.A.A.A., W.H.A.A. isimli şüpheliler Cumhuriyet Savcılığı tarafından, A.S.K.A. ve M.L., isimli şüpheliler ise mahkemece Adli Kontrol kararı verilerek serbest bırakılırken, B.N.H.I., A.F.H.A., A.A., A.N.H.E., isimli şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Gerçek Taraf

ıraklı samsun sahte belge ikamet izin belgesi
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Baskı Gören Çocuklar Tırnak Yiyor!
Baskı Gören Çocuklar Tırnak Yiyor!
Mide Bulantısı Hastalık Habercisi Olabilir!
Mide Bulantısı Hastalık Habercisi Olabilir!