Advert

Amerika'ya Uçuşlarda Elektronik Cihaz Yasağı Kalktı

Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) uçuşlarlarda bilgisayar, tablet gibi elektronik cihazların kullanımının yasağı sona erdi. Artık uçaklarda elektronik cihaz yasağı kaldırıldı.

Amerika'ya Uçuşlarda Elektronik Cihaz Yasağı Kalktı
Amerika'ya Uçuşlarda Elektronik Cihaz Yasağı Kalktı Gerçek Taraf

 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ABD uçuşlarında uygulanan elektronik cihaz yasağının yarından itibaren kalkacağını açıkladı.

SHGM'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada "ABD uçuşlarında uygulanan tablet ve elektronik cihaz yasağı Çarşamba günü itibariyle kalkıyor" ifadelerine yer verildi.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada yasağın kalkacağını söyleyerek, "Böylece Türk Hava Yolları ve Atatürk Havalimanı yasağın kalktığı ilk havalimanı ve havayolu olacak" ifadesini kullandı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi de gece saatlerinde attığı tweetinde yasağın kalkacağını duyurmuştu.

ABD, 21 Mart'ta sekiz ayrı ülkeden yapılan uçak seferlerinde, kabinde cep telefonundan büyük elektronik cihazların taşınmasını geçici olarak yasaklamıştı.

Bu ülkelerin arasında Mısır, Ürdün, Kuveyt, Fas, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri vardı.

Yasağın ardından İngiltere de bursa escort bayan benzer bir uygulamayı başlattı. İngiltere'nin de yasağı kaldırıp kaldırmayacağı henüz bilinmiyor.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!