Kızına Bir Geceliğine Bakması Gerekiyordu - Bir Saat İçinde Çocuğun Başına Bakın Ne Geldi

Bebekler son derece hassastırlar. Onları bu yaşlardayken her şeyden ve herkesten korumanız gerekir.

Kızına Bir Geceliğine Bakması Gerekiyordu - Bir Saat İçinde Çocuğun Başına Bakın Ne Geldi
Kızına Bir Geceliğine Bakması Gerekiyordu - Bir Saat İçinde Çocuğun Başına Bakın Ne Geldi Editör

 

Sarsılmış bebek sendromu veya diğer adıyla sallanmış bebek sendromu, ani bebek ölümü sendromundan sonra bebeklerin ölümüne neden olan en büyük ikinci tehlikedir.

Cheyenne Rae Owensby dünyaya geldikten hemen sonra annesi ve babası ayrıldı. Minik bebek her iki haftada bir babasıyla kalıyordu.

Cheyenne sekiz aylıkken, annesi Amy kızını eski eşine bıraktı. Bir buçuk saat sonra Amy hiçbir annenin almak istemeyeceği bir çağrı aldı.

Kızı helikopterle acile götürülmüştü ve nefes almıyordu.

 

James David Jr. ismindeki baba, kızı ağlamaya başlayınca bebeği omuzlarından silkelemiş ve belki susacağını düşünmüş. Ancak hayatı boyunca pişman olacağı bir hareket yaptığından habersizmiş.

Cheyenne’i öyle şiddetli sallamış ki bebeğin kafatasında çatlak oluşmuş ve beyninde kanama oluşmuş. Doktorlar, bebekte böylesine ciddi bir sorun olduğundan ertesi güne çıkamayacağını düşünmeye başlamışlar.

Amy, hastaneye vardığında kızının boylu boyunca yattığını görmüş. Daily Mailde belirtilenlere göre Cheyenne’nin birçok operasyon geçirmesi ve beyninin yarısının alınması gerekmiş.

 

Herkesin düşündüğünün aksine minik kız son derece savaşçı çıktı ve bir aylık mücadelesinin ardından taburcu edildi. Cheyenne’in annesi Amy, Prayers For Cheyenne Raeisimli Facebook sayfasında başlarından geçenleri ayrıntılı şekilde anlattı.

 

 

 

Amy, “8 aylık bebeğimi babasına bıraktım. Bir buçuk saat sonra aradılar ve başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Bebeğim nefes almıyordu. Lisede tanıştığım, ilk aşkım, 10 yılımı paylaştığım eski eşim kızımıza böyle bir şey yapmış. Bir anda dünyam tersine döndü” dedi.

Cheyenne adına açılan Facebook sayfasında Cheyenne’in babası James David Jr’ın 10 yıllık hapis cezasına çarptırıldığı paylaşıldı.

 

Beyninin yarısı alınmasına rağmen Cheyenne diğer çocuklardan farklı değil.

Vücudunun sağ kısmında kısmi felç var. Şimdilerde beş yaşında ve hayat dolu bir çocuk.

 

Bilinmeyen bu tehlike hakkında yeni anne ve babaları bilinçlendirmek için paylaşın.

 

 

NEWSNER

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin