İphone Telefonun Mimarı Steve Jobs'un İstediği Ama Telefonda Yapılmayan O Özellik!

Steve Jobs'ın, iPhone'da olmasını istediği ancak asla iPhone'larda yer almayan bir özellik olduğu ortaya çıktı. Steve Jobs'un, İphone'un CEO'su olmasına rağmen reddedilen o teklif ortaya çıktı.

İphone Telefonun Mimarı Steve Jobs'un İstediği Ama Telefonda Yapılmayan O Özellik!
İphone Telefonun Mimarı Steve Jobs'un İstediği Ama Telefonda Yapılmayan O Özellik! Gerçek Taraf

 

Tasarımı ile zamanında telefon pazarına yeni bir soluk getiren iPhone, karmaşıklığı ortadan kaldırmak ve kullanıcılara düzgün bir deneyim sunmak için aynı Mac'te uyguladığı taktiği uygulamış ve tek bir tuşa yer vermişti.

Günümüzde hala ana ekran tuşundan başka gereksiz tuşlara yer vermeyen ve ana ekran tuşunu fonksiyonel bir şekilde kullanan iPhone, Steve Jobs'a kalsa çok farklı olacakmış.

 

 

 

Brian Merchant'ın yazdığı One Device isimli kitapta iPhone'un bugüne kadar hiç bilinmeyen yanları ortaya çıktı. Bu kitapta Steve Jobs'ın iPhone'da iki tane tuş kullanılmasını istediği ifadeleri yer alıyor.

İkinci bir tuş iPhone'da yer alsaydı, bu geri fonksiyonunu görecekti. Ancak CEO olmasına rağmen Steve Jobs'ın görüşü red edildi ve günümüzdeki iPhone modellerinde bile hala tek bir ana ekran tuşuna yer veriliyor.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin