Advert

Samsun Valisi İbrahim Şahin’in Veda Konuşması

Resmi Gazete’de yayınlanan valiler kararnamesinde görev yeri değiştirilen Samsun Valisi İbrahim Şahin veda konuşması yaptı.

Samsun Valisi İbrahim Şahin’in Veda Konuşması
Samsun Valisi İbrahim Şahin’in Veda Konuşması Gerçek Taraf

 

Son yayınlanan valiler kararnamesinde Samsun Valiliği görevinden alınarak merkez valisi görevine atanan İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu’nda onuruna verilen iftar veda yemeğine katıldı.

 

 ‘SAMSUN ÇOK MÜSTESNA BİR ŞEHİR’

Ben hayatım boyunca çalışmayı düstur edindim diyen İbrahim Şahin yaptığı konuşmasında, “Değerli Arkadaşlar; Samsun’dan giderken çok zengin bir şekilde gidiyorum. Sizler gibi dostlar kazanarak gidiyorum. Çünkü eğer buraya gelmemiş olsaydım sizleri tanımayacaktım. Sadece Allah rızası için ve bu ülke insanı için çalışmalıyız. Samsun Valisi olmak benim bir tercihimdi. Allah’a şükürler olsun Samsun’a geldik ve güzel bir üç yıl geçirdik. Bunu samimiyetimle ve inanarak söylüyorum, Samsun çok müstesna bir şehir. Kuş Cennetine gidiyorum ve adeta oradaki tabiat güzelliğine hayran kalıyorum. Dünyanın çok yerini gezdim, böyle bir güzellik göremedim. Samsun her yönüyle bir başka güzel.”dedi. 

 

 

 

'EĞİTİM, MİLLİ EĞİTİMİN TEKELİNE İTİLECEK KADAR ÖYLE SIRADANLAŞAN BİR ŞEY DEĞİL'

'Eğitim bizim olmazsa olmazımız.' Diyen İbrahim Şahin, “Ne yaparsanız yapın, ne kadar servetiniz olursa olsun mutlak suretle insanımızı iyi eğitmemiz gerekiyor. Benim hayat düsturum, eğitim, eğitim, yine eğitim. İnsanlara eğitim veriyorsanız para kazanıyor, eğitim veriyorsanız iyi insan oluyor, eğitim veriyorsanız iyi müslüman oluyor, eğitim veriyorsanız iyi Hristiyan oluyor. Ama iyi eğitim almadığı zaman daha küçük şeylerle uğraşıyor ve size dahi zarar veriyor. Onun için başta Samsunumuz, sonra ülke insanımızın iyi eğitim alması gerekiyor. Bunu nasıl yaparız bilmiyorum. Ama bunu ilk önce Milli Eğitime havale ediyoruz. Eğitim, milli eğitimin tekeline itilecek kadar öyle sıradanlaşan bir şey değil. Ailede eğiteceğiz, sokakta eğiteceğiz, okulda eğiteceğiz ve eğitileceğiz. Kısaca yirmi dört saati biz eğitimle geçirmemiz gerekiyor ki, biz bir yerlere gelelim. Onun için bu eğitim konusu benim hayatımın içine giren bir yapı veya bir olgu.”dedi. 

 

 

 ‘MEDİKÜM KONUSUNU BEN SAMSUN’UN GELECEĞİ OLARAK GÖRÜYORUM’

Samsun Valisi Şahin  konuşmasının devamında, “Mediküm konusunu ben Samsun’un geleceği olarak görüyorum. Geçen hafta Sayın Bakanımızın, Milletvekillerimizin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımızın, Mediküm yöneticilerinin katılımıyla Ankara’da Başbakan Yardımcımız Sayın Nurettin CANİKLİ başkanlığında bir toplantı yaptık. Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin CANİKLİ, Samsun Milletvekilimiz Çiğdem KARAASLAN'ı arayarak Samsun'da üretilen Medikal El Aletlerinin listesini ve miktarını çıkartın. Sağlık Bakanımıza hepsini aldırtıyorum diyor. Bizim zaten istediğimiz şey bu idi. Bir şey daha istiyoruz. Biraz güdümlü üretim yaptırılabilirse yani üretilen ürünü almak yerine şu ürünü istiyoruz, şu kadar üretin der bunu önce iç piyasaya, sonra dış piyasaya verirsek daha avantajlı olur. Bu konuştuklarımız belki 40 yıl değil de 100 yıl sonra çok önemli bir noktaya gelecek ama ipin ucunu kaçırmazsak bizim Samsun'da Cerrahi Aletlerde bin sekizyüz, ikibin kişi değil, 20 bin kişinin  çalışmasını sağlamış oluruz. Bu şehrimize çok ciddi bir sıçratma yaratacaktır.”dedi.

 

Samsun’u inşaatla donatırken çok iyi bir planlama yapmamız gerekiyor diyen Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, “Yapılan planları tekrar, tekrar gözden geçirmek gerekiyor. Çünkü bu şehri güzel kılan yeşillikler ve maviliklerin iç içe olduğu bir yerde adeta bir gerdanlık gibi Samsun’un bu kıyı şeridine evlerin yayılıyor olması veya yavaş, yavaş yukarıya doğru evler dikine çıkıyor olması beni biraz tereddüte sürüklüyor. Onun için önümüzdeki dönemde Samsun başta iç turizmin, sonra da yabancı turistlerin uğrak yeri olabilecek veya birinci destinasyonu olabilecek bir merkez. Çünkü bu bölge bakir ve bizim için çok büyük bir şans. Tek derdimiz var, ülke insanı zenginleşsin, ülkemiz kalkınsın, müreffeh bir duruma çıkalım ve herkes daha çok rahat etsin. Her son bir başlangıçtır. Ben hakkımı sizlere helal ediyorum. Sizlerde hakkınızı helal edin. Allaha ısmarladık.”dedi.

 

Konuşmaların ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet YAVUZ tarafından Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN'e tablo ve çeşitli hediyeler takdim edilldi.

 

Veda yemeğine ayrıca, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait BİLGİÇ, Adalet Komisyon Başkanı Kemal ALVER, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Erol TOSUN, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ünsal AĞAOĞLU, OMÜ. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Vedat CEYHAN, Adli Erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum  kuruluş temsilcileri ve iş adamları katıldı.

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek