Advert

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, EYT Son Durum Bakan Açıklama Yaptı Mı, EYT Haberleri Son Dakika

Emeklilik yaşı 72 mi olacak? Bakan Mehmet Müzeezinoğlu son dakika açıklaması. Emeklilikte yaşa takılanlar için son dakikaka yeni açıklama var mı?, EYT Bakanlık son açıklaması, Yeni Emeklilik 72 yaşında mı olacak? Emeklilikte yaşa takılanlar EYT son dakika açıklaması... detaylar haberimizde.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, EYT Son Durum Bakan Açıklama Yaptı Mı, EYT Haberleri Son Dakika
Emeklilikte Yaşa Takılanlar, EYT Son Durum Bakan Açıklama Yaptı Mı, EYT Haberleri Son Dakika Gerçek Taraf

 

 

Kanal 7’de yayınlanan ‘Başkent Kulisi’ programına katılan Bakan Müezzinoğlu, bakanlığının kıdem tazminatına ilişkin çalışmasının bugün bakanlar kuruluna sunulacağını açıkladı.

Müezzinoğlu, taşeron işçilere kadro çalışmasına ilişkin hükümetin bir çalışma takvimi belirlemediğini, takvim hazırlandığında ilgili bakanlıkların konu üzerinde çalışacağını belirtti.

 

Emeklilik yaşına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Müezzinoğlu, 2036’ya kadar yaş sınırını yükselteceklerini açıkladı: “Gelişmiş ülkeler, gayri safi milli geliri 20-30 bin avro veya dolar olan ülkelerde ortalama emekli yaşı 72, biz de daha yeni 52 oldu. Gelişmiş ülkeler emeklisine ortalama 17 yıl maaş öderken biz emeklilerimize ortalama 27 yıl maaş ödüyoruz. Bu sistemin sürdürülebilirliği yok. Bu sistemi ancak gençlerden alarak, ülkenin büyümesinden, dünyayla rekabetinden alarak sürdürebiliriz. Bu doğru değil. 65’ten önce emeklilik olan tek bir ülke bulamazlar. Biz de 2036’da kadınları 58’e, erkekleri de 60’a taşımaya çalışıyoruz emeklilik yaşında. Yaşa takılma durumunda, herkesin hedef yaşa konsantre olması lazım.”

Diken

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!