Advert

Samsun'un 'A' Sınıfı Diş Hastanesi

Sağlık Bakanlığı tarafından İdari, Mali, Sağlık Hizmetleri ve Verimlilik Yerinde Değerlendirme kriterlerine göre değerlendirilen Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 1000 puan üzerinden 964,26 puan alarak değerlendirmeden bir kez daha “A” Sınıfı Hastane olarak çıktı.

Samsun'un 'A' Sınıfı Diş Hastanesi
Samsun'un 'A' Sınıfı Diş Hastanesi Editör

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Diş Hastanesi Başhekimi Dt. Levent KAMALI, Sağlık Bakanlığının dönemsel olarak yaptığı yerinde değerlendirmelerde kurumların performanslarının değerlendirilerek hastanelere “Verimlilik Değerlendirme Karnesi” düzenlendiğini; bu çerçevede yapılan değerlendirmede hastanelerinin tüm değerlendirme kriterlerinde “A” Puan alan Samsun’un tek hastanesi olmasının gurunu yaşadıklarını söyledi.

 

Diş hastanesi olarak Samsun’da bu hizmeti hastane düzeyinde veren tek sağlık kurumu olduklarını söyleyen Başhekim Dt. Levent KAMALI, Tekkeköy’de bulunan ek hizmet binalarından sonra, Atakum’da hizmete girecek Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semt Polikliniği bünyesinde de 20 ünitlik bir diş merkezlerinin hizmete açılmasıyla Samsun halkına daha nitelikli hizmet verme şansına kavuşacaklarını söyledi.

2011 yılında hizmete giren Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde 23’ü Uzman olarak üzere toplam 105 Diş tabip ve 90 diş ünitiyle hizmet verdiklerini belirten KAMALI, yılda yaklaşık 510 bin hastanın başvuru yaptığı hastanede, ayrıca hastaneye gelemeyecek durumda olan hastaların diş tedavilerini evlerinde sürdürmek için Evde Sağlık Hizmeti de sunduklarını ifade etti.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!