Advert

Kısırlık Ve Tüp Bebek Hakkında Bilmedikleriniz

VM Medical Park Samsun Hastanesi Tüp Bebek Kliniği’nden Op. Dr. Muhterem Akdeniz “Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisi” hakkında bilgilendirdi.Dr.Muhterem Akdeniz,”Bir yıl müddet içerisinde düzenli beraberlik olmasına rağmen (35 yaştan sonra 6 ay) çocuk isteği gerçekleşemiyorsa bunun sebebi araştırılmalıdır.

Kısırlık Ve Tüp Bebek Hakkında Bilmedikleriniz
Kısırlık Ve Tüp Bebek Hakkında Bilmedikleriniz Editör

 

Bu sebeple bir Tüp Bebek Merkezi’ne baş vurmak uygun olacaktır. Sebepten sonuca doğru yapılacak araştırmada doktorun size vereceği bilgilerin esasında yalnızca kısırlığın kadına veya erkeğe ait olmadığı her iki çiftede ayrı  ayrı  %40 sebebin  düştüğü ve yapılacak araştırmanın da bu yönde olacağıdır. “ diye konuştu.

 

Op.Dr.Akdeniz,“Özellikle bayanların adet 2. veya 3. günü yapılacak ultrason muayenesi, aylık dönemde yumurtalık deponuzun değerlendirilmesi  , hormon tahlilleri ve bayların 3-4 günlük cinsel perhizi ile spermiogram testine esasen az da olsa sebep şekillenmeye başlar.”   dedi.

 

Dr.Akdeniz,”Adetin belirli günlerinde çekilecek olan rahim filmi  (HSG)  ile tüplerin açıklığı yada kapalı olup olmadığı, tüplerde daha önce geçirilmiş bir infeksiyonun varlığı (HİDROSALPENGS)  gibi görünümün değerlendirilmesi ilk etap için yeterli sayılabilinecek araştırmalardır.Tabi ki yaş, evlilik süresi ve yumurta deponuz eşin semen analizi göz önünde bulundurularak tedavi sizin için gereklimi yada hangi tedavi yolu sizin için uygun olacağı kararı doktorunuzun tavsiyesi eşliğinde devam edecektir.” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!