Advert

Samsun Haber : 19 Mayıs Sahilini Yaz Sezonuna Hazırlıyor

19 Mayıs Belediyesi özellikle halk plajlarında kış aylarında oluşan kötü görüntüleri ortadan kaldırmaya başladı.

Samsun Haber : 19 Mayıs Sahilini Yaz Sezonuna Hazırlıyor
Samsun Haber : 19 Mayıs Sahilini Yaz Sezonuna Hazırlıyor Editör

 

23 kilometre ile Karadeniz’in en uzun sahil bandına sahip olan 19 Mayıs İlçesinde kış aylarının etkisi ile oluşan atıklar temizlenirken, yabani otlar biçilerek tesviye ediliyor. Yolun yükselmesiyle birlikte oluşan kanallar, ilçe belediyesi tarafından doldurularak düzeltildi. Deniz sezonu açıldığında plajlar eksiksiz olarak hizmete sunulacak.

 

Halk plajlarında çakıl, taş, ambalaj atıkları, sigara izmariti gibi atıkların toplanmasına yönelik de kum eleme aracıyla temizlik ve kum eleme çalışmaları başlayacak.

 

Yaz Sezonunda ilçe nüfusunun 3 kat arttığını belirten 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ İlçemiz turizm konusunda cazibe merkezi haline geldi. Sahilinden, Kuş Cenneti’ne, Nebiyan Dağına kadar hafta sonlarınızı dolu dolu geçirebileceğiniz, mavi ve yeşilin buluştuğu nadir bir ilçede yaşıyoruz. Yaz aylarında sahilimizin doluluk oranı yüzde yüzü buluyor. Vatandaşlarımızın rahat bir şekilde denize girebilmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. İnşallah yaz aylarında üzücü olaylarla karşılaşmayız.’’ dedi.

 

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!