Advert

İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası Temel Atma Töreni Yapıldı

İlkadım Belediyesi’nin Kıranköy’de yapılacak olan hizmet binası temel atma töreninde düğmeye basıldı.

İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası Temel Atma Töreni Yapıldı
İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası Temel Atma Töreni Yapıldı Gerçek Taraf

 

İlkadım Belediyesi'nin yeni hizmet binası için Kıranköy'de temel atma töreni yapıldı. Törene Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

Temel atma töreninde konuşan Yusuf Ziya Yılmaz, 'şehrimizi inşa etmek adına koşturuyoruz.  AK Parti iktidarı 15 yıldır ülkemizi karış karış inşa ediyor. 15 yıl önce kişi başı milli gelir 3 bin dolardı. Bugün yapılanları konuştuğumuzda bunlar hayal gibi geliyordu. Türkiye 15 sene öncesine göre 3 kat büyüdü. Eskiden sivil havacılığın kullandığı küçük bir Havaalanı pisti olan burası şimdi gördüğünüz gibi 1246 konutun olduğu modern bir şehir oldu. 1246 konut demek dörtle çarparsanız aşağı yukarı 6000 nüfus demek. Şimdi belediye binamız ve cami burada olduktan sonra, öbür taraftan aşağı kısımda bildiğiniz üzere iki bine yakın konut daha inşa edilecek, şehir eteğinden tutulup güneye doğru çekilen bir unsura dönüşüyor. Yani kuzeyde baskı altında olan şehrimizi tutup bu taraflara doğru çekerek güzel bir şehircilik ortaya koyuyoruz. 17 ilçemizde de şu anda İlkadım'da olan heyecan gibi heyecanlar devam ediyor. Karış karış şehrimizi inşa ediyoruz. Bütün bunlar kalkınma yarışındaki önemli merhaleleri oluşturuyor. Allah hayırlı uğurlu etsin' dedi.

 

BÜYÜK PROJELERİN MİMARI...

Göreve geldikten sonra Ihlamur Cafe ve Restaurant, Derebahçe Sosyal Tesisi, İlkadım Kültür ve Medeniyet Yolu, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi , Hastane ve Kökçüoğlu  Mahallesi Yerinde Dönüşümü ve Camii ve Külliye gibi söz verdikleri projeleri sırasıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  " Birçok ilden büyük nüfusa sahip 327 bin kişinin yaşadığı İlkadım ilçemizde İlkadım ve Gazi binalarında hizmet vermekteyiz. Binaların ayrı yerlerde olmasından dolayı kopukluklar yaşamaktayız.  Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına teknik ve idari birimleri tek çatı altında birleştireceğiz. İdari birimlerimiz İlkadım,  teknik birimlerimiz ise, Gazi binamızda bulunuyor. Vatandaşlarımız ve belediye personelimiz iki ayrı bina olduğundan dolayı oldukça sıkıntı yaşıyor."dedi.

 

 

 

BEŞTEPE KÜLLİYESİ GİBİ ÇOK KOMPLEKSLİ OLACAK

Selçuklu mimarisi kullanılarak içerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu camii, meydan, çocuk kreşi, spor alanları,  toplantı salonu, kafetarya, otopark ve dinlenme noktalarının olacağı alanda öte tam teşekküllü külliye inşa ettiklerini ifade eden Tok, " Yapımına  Mayıs ayında  'bismillah' denilerek ilk kazma vurulmuştu. Şu an hafriyat çalışmaları tamamlanarak temel direkleri bağlanan Yeni Belediye Hizmet Binamızın  çalışmaları hızla devam ediyor.  Tam teşekküllü, içerisinde bir çok yapının bulunacağı bir külliye  olarak yapılandırdığımız alanda inşa edilen Yeni Belediye Hizmet Binamızı  20 dönümlük alan içerisine 11 dönümlük alana inşa ediyoruz.  Yeni Belediye Hizmet Binamızın yanına 2600 metrekarelik bir sahaya belediye olarak camii yapıyoruz.  Karşına da Kongre ve Kültür Merkezi inşa edeceğiz. İçerisinde birçok hizmet alanının bulunduğu  600 cemaat kapasiteli camii, 5 bin m2'lik meydan, çocuk kreşi, spor alanları, meclis ve toplantı salonu, kafetarya, 2 katlı 800 kişilik otopark ve dinlenme alanlarının bulunduğu kampüs hüviyetindeki 20 dönümlük alandaki yapı, Beştepe Külliyesi gibi çok amaçlı hizmete alanlarına dönüşecek. Belediye binamız, hem yeni görünümüne kavuşacak hem de modern ve akıllı belediyecilik kapsamına sahip olacak." " diye konuştu.

 

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek