Advert

Olay Yerini Çeken Gazeteci Oktay Öztürk, Yaka Paça Gözaltına Alındı

Samsun'un İlkadım ilçesi İstiklal caddesinde asayiş polis otosu yol üzerinde anonslar yaparak ilerlerken, bir otomobilde bulunanlarla arasında tartışma başladı. Yaşanan olayı cep telefonu ile kaydeden gazeteci Oktay Öztürk, olayı görüntülediği için polisler tarafından hak etmediği bir şekilde yaka paça gözaltına alındı. Yaşanan görüntüler üzerine polislere tepki gösterildi.

Olay Yerini Çeken Gazeteci Oktay Öztürk, Yaka Paça Gözaltına Alındı
Olay Yerini Çeken Gazeteci Oktay Öztürk, Yaka Paça Gözaltına Alındı Gerçek Taraf

 

Samsun’da gazeteci ve 2 kişi zorla gözaltına alındı Samsun’da bir otomobilde bulunanlar ile polis arasında başlayan tartışma onlarca polisi sokağa döktü.

Olayı görüntüleyen bir gazeteci ile birlikte 2 kişi zorla gözaltına alırken, bir kişi ise polisin elinden kaçtı. Yaşlı kalp hastası gazetecinin yaka paça gözaltına alındığı, başka bir gazetecinin ise tekme yediği anlar diğer olayla birlikte an ve an görüntülendi.

 

Samsun’da bir otomobilde bulunanlar ile polis arasında başlayan tartışma onlarca polisi sokağa döktü. Olayı görüntüleyen bir gazeteci ile birlikte 2 kişi zorla gözaltına alırken, bir kişi ise polisin elinden kaçtı. İlkadım ilçesinde bir otomobilde bulunanlar ile polis arasında başlayan tartışma büyüdü, zorla gözaltılar gerçekleşti.

 

İstiklal caddesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan üzücü olayın görüntüleri ortaya çıktı.  Asayiş polis otosu yol üzerinde anonslar yaparak ilerlerken, bir otomobilde bulunanlarla arasında tartışma başladı.

 

Tartışmanın büyümesi üzerine devriye otosundaki görevli polis memurları bir bayan ve 2 erkeği gözaltına almak istedi.

 

BİR KİŞİ FİRAR ETTİ

Bu sırada takviye polis ekipleri de isteyen görevli memur, bir kişiyi polis otosuna bindirdi. Otonun yanındaki başka bir şahıs ise ‘ben ne yaptım’ diyerek olay yerinden kaçtı. Çevrede toplanan onlarca vatandaş ise olayları hem izledi hem de kayıt altına aldı.

 

 

KADIN VE POLİS ARASINDA TARTIŞMA

Araçta bulunan kadın ‘Ben ne yaptım, tamam götürecekseniz ben de aracımla gelim’ diye bağırırken, takviye ekip çağıran polisin devriye aracına bindirme yönündeki ısrarı üzerine ortalık yeniden karıştı. Kadın araca binmek istemezken, polis bindirmek için uğraştı. Diğer polisler kadını ikna ederken, diğer polisin karışması üzerine kadın yeniden binmekten vazgeçti. Kadın ve polis sakinleştirilmeye çalışılırken, onlarca polis cadde üzerini ise abluka altına aldı. 

 

GAZETECİYE YAKA PAÇA GÖZALTI

Olayların başladığı andan itibaren görüntü almaya çalışan Gazeteci Oktay Öztürk ile sonradan olay yerine gelen bir polis arasında görüntü alma nedeniyle tartışma yaşandı. Polis Oktay Öztürk’ün elinde bulunan cep telefonunu indirmeye çalıştığı sırada ortalık bir anda karıştı. Çok sayıda polis gazeteciyi iterek otomobile dayadı. Elleri ve kolları arkadan bükülerek polis otosuna götürülmek istenen gazeteciyi o sırada olay yerinde olan Anadolu Ajansı Eski Bölge Müdürü Yusuf Ziya Çakır, kurtarmaya çalıştı. Polis, kalp hastası yaşlı gazeteciyi zorla polis otosuna diğer kadınla birlikte bindirerek polis merkezine götürdü.

 

 

GAZETECİYE TEKME

Oktay Öztürk’ün gözaltına alındığı sırada  polisleri ikna etmeye çalışan Yusuf Ziya Çakır, gazeteci arkadaşı götürülürken peşinden gittiği esnada bir polis tarafından kolundan tutularak savruldu. Daha sonra polis Çakır’ın yanına tekrar geldiğinde tekme attı. Tekme üzerine Çakır, tepki gösterirken vatandaşlar araya girdi. Polis merkezine götürülen basın mensubu serbest bırakılırken, kadın ve gözaltına alınanlar hakkında hukuki işlem devam ediyor.

 

Gerçekbizde.com

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!