Advert

Samsun Haber: Taşçı'dan Ramazan Daveti

Atakum Mahalle İftarları ve Ramazan Sokağında buluşan Atakumlular, Ramazan Ayının güzelliklerini hep birlikte yaşıyor. Başkan Taşçı, "Tüm hemşehrilerimizi iftar sofralarımıza ve sokağımıza davet ediyoruz" dedi.

Samsun Haber: Taşçı'dan Ramazan Daveti
Samsun Haber: Taşçı'dan Ramazan Daveti Editör

 

Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen Atakum Mahalle İftarları ve kurulan Atakum Ramazan Sokağı, Atakumluları buluşturmaya devam ediyor. Mahalle iftarlarında aynı sofralarda buluşan Atakumlular, Ramazan Sokağında da aileleri ve sevdikleriyle birlikte hoşça zaman geçiriyor.

 

Atakum Mahalle İftarları kapsamında, Sarıyusuf, Kulacadağ, Köselli, Sarayköy, Sarıışık, Kesilli ve Kamalı Mahallelerinin sakinlerini Kamalı Mahallesinde kurulan dev iftar sofrasında ağırlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, mahalle sakinleriyle iftar öncesi bol bol sohbet etti. Köy statüsünden mahalle statüsüne geçen mahallelerin güzelleştirilmesi için ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Taşçı, bu çalışmalardan bahsetti. Başkan Taşçı, “Mahallelerimizde düzenlenen iftar buluşmalarımızda, Atakumlu hemşerilerimiz ile aynı sofralarda buluşuyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde, Ramazan Ayının güzelliklerini yaşıyoruz. Her akşam farklı bir mahallemizde bazen bir, bazen de burada olduğu gibi birden fazla mahallemizin sakinleriyle aynı sofra etrafında toplanıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz. Bu ailenin her akşam aynı sofralarda bir araya gelmesini sağlamak bizleri mutlu ediyor” dedi.

 

İftar sonrasında, Atakum Ramazan Sokağında gerçekleştirilen etkinlikler, özellikle gençler ve çocuklara unutulmaz akşamlar yaşatıyor. Geleneksel Türk tiyatrosunun en güzel örneklerinin sahnelendiği, çocuk oyun alanlarının ve alışveriş stantlarının kurulduğu Atakum Ramazan Sokağında, Atakumlular keyifli akşamlar yaşıyor. Atakum Ramazan Sokağını ziyaret eden Atakumlularla sohbet eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, çalışmalar ve projelerle ilgili olarak kendisine yöneltilen öneri ve talepleri dinliyor. Ramazan Sokağının, önümüzdeki günlerde ünlü konukların katılımıyla daha neşeli bir hale geleceğini söyleyen Başkan Taşçı, “Tüm hemşehrilerimizi, mahalle iftarlarımıza ve Ramazan sokağımıza bekliyoruz” diye konuştu.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!
Karpuzun 8 Önemli Faydası!