MEZOPEELING İle Yepyeni Bir Yüze Sahip Olun

VM Medical Park Samsun Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nden Uzm.Dr.Yüksel Oltulu Mezopeeling hakkında bilgilendirdi.

MEZOPEELING İle Yepyeni Bir Yüze Sahip Olun
MEZOPEELING İle Yepyeni Bir Yüze Sahip Olun Editör

 

Mezopeeling Nedir?

Dr.Oltulu,”Mezopeeling, yüz gençleştirmede en etkili yöntemlerden biridir. Genellikle A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, mineraller, aminoasitler ve hiyaluronik asit gibi dolgu maddeleri özel bir karışım haline getirilerek derinin alt tabakalarına enjekte edilir. Mikropunktur yöntemiyle, çok ince uçlu iğnelerle, 10 dakikalık bir işlemdir. Tüm yüz, boyun, dekolte ve eller gibi farklı bölgelere uygulanabilir.Amacı cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması LIFTING ETKISI yaratılmasıdır. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Ayrıca cildi besleyen stratum bazale denen tabakada dahil derin tabakalara da ulaşmak genelde mümkün olamamaktadır. Mezopeelde ise cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir. Yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar.” dedi.

Mezapeeling cilt ve cilt altı dokulara ne gibi yararlar sağlar?

Mezapeelingin yararıyla ilgili;”Bu uygulama sonrasında ciltteki azalmış elastin, kolajen, hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır. İçeriğindeki hücre yenileyici vitaminler, antioksidanlar ve cildin dolgunluk ve nemini dengeleyen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte bir tonus artışı, sıkılaşma, gerginlik, krem kullanımını ortadan kaldıracak kadar nemlenme ve ince çizgilerde azalma meydana gelir. Böylece daha fazla kolajen oluşarak, elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı, parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar yaşlanma etkileri azaltılıp daha canlı ve taze bir cilt elde edilir. Mezolift; botoks ve /veya dolgu ile kombine edilerek çok daha mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.” diye konuştu.

Mezapeeling hangi bölgelere uygulanır ve ağrılı mıdır?

Tedavinin nerelere uygulanacağından bahseden Uzm.Dr.Yüksel Oltulu,”Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.Mezapeeling işleminde yaklaşık 20 dk. sürer ve işlem mikroenjektörler ile yapılır. Mezapeeling işlemi son derece ağrısızdır ve uygulama sonrası herhangi bir kısıtlama olmaksızın normal yaşama dönersiniz. Gerektiğinde uyuşturucu kremler ve buz uygulamaları ile hasta konforu daha üst düzeye çıkarılmaktadır.” şeklinde bilgilendirdi.

Mezapeeling kaç seans uygulanır ve seans aralıkları nedir ?

Uzm.Dr.Oltulu uygulanacak seanslar hakkında;”Seans sayısı ve uygulama aralıkları kişinin yaşı ve cildinin ihtiyacına göre değişmektedir. Genellikle bir kür 4–6 seanstan oluşmaktadır ve uygulama aralığı 2 -3 hafta arasında değişebilmektedir. Mezopeel sırasında ağrı olmamaktadır ağrı eşiği düşük hastalarda lokal anestezik kremler kullanılabilir.” şeklinde bilgi vererek açıklamasını tamamladı.

 
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin
Ramazan’da Tüketilebilecek 5 Mucize Besin