Advert
Advert

Samsun Haber: Ahmet Seven Herkesi Bisiklet Kullanmaya Çağırdı

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Arş Yazar Ahmet SEVEN bu yıl 5.si yapılan Kitap Fuarına katılmak için gittiği Çarşamba'da bisiklete binerek mesaj verdi.

Samsun Haber: Ahmet Seven Herkesi Bisiklet Kullanmaya Çağırdı
Samsun Haber: Ahmet Seven Herkesi Bisiklet Kullanmaya Çağırdı Gerçek Taraf

 

BİSİKLET KÜLTÜRÜ YAYGINLIK KAZANMALI

Ahmet Seven mesajında şunları söyledi; "Çarşamba'da bisiklete binilmeli... Burada bisiklet kullanmak güzel. Bisiklet kültürü artırılmalı. Bu güzel ilçede bisiklet gezintisi insana son derece keyif veriyor. Sağlık açısından faydaları saymakla bitmiyor. Ayrıca trafiği önemli ölçüde rahatlatacağı kanaatindeyim. Her yıl bisiklet şenliği veya yarışmaları yapılarak bu hususa dikkat çekilmeli. Vatandaşımızın ilgi ve sevgisi artırılmalı. Yöremizin en fazla bisiklet kullanan ilçelerinden birisi olan ve bu anlamda önemli bir geçmişe sahip bulunan Çarşamba ülkemize daha fazla örnek olmalı. Çarşambalı yetkililerin bu konuda gerekli adımları atacağından kuşkum yoktur.

 

 

Biliyorsunuz yapılan araştırmalar bisiklet kullanmanın başta stres olmak üzere; şişmanlık, sırt ağrısı, metabolizma hastalıkları ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarını giderdiği, daha sağlıklı ve mutlu bir bireye dönüştürdüğünü ortaya çıkarıyor. Bunların haricinde kişinin dayanıklılık gücünü artırması, stresle baş etmesine yardımcı olması, yağ yakımı ve kilo kontrolünü sağlaması, eklemleri güçlendirmesi, sırt, bacak, basen, kalça, karın ve kol kaslarını çalıştırması, kondisyonu artırması açısından da insan sağlığı için oldukça faydalı. Bisikletten vazgeçmeyen 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Doğu Guta Halkına Acil Yardım!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!
Kronik Yorgunluğa Ve İyileşmeyen Yaralara Çözüm!