BİM’de Tarihi Geçmiş Ürünler Kime Satılıyor?

Son kullanma tarihine 2 gün kalan ürünleri kasaya getirip sattıklarını söyleyen BİM marketi kasiyeri A.O.T, tarihi geçen ürünleri de bizim satın almamızı istiyorlardı dedi.

BİM’de Tarihi Geçmiş Ürünler Kime Satılıyor?
BİM’de Tarihi Geçmiş Ürünler Kime Satılıyor? Gerçek Taraf

 

 

BİM marketlerinde skandallar peş peşe geliyor. BİM marketlerinde satılan ürünlerin için böcek, fare ve yabancı maddelerin çıkmasının ardından yeni bir skandal daha ortaya çıktı.

 

İMHA EDİLMESİ GEREKEN ÜRÜNLER KASADA SATILIYOR

Samsun’un İlkadım ilçesi BİM Duruşehir Siteler Şubesi’nde çalışan kasiyer A.O.T., son kullanma tarihine 2 gün kalan ürünleri kasaya getirerek sattıklarını iddia etti. İmha edilmesi gereken ürünlerin kasada satışa çıkarıldığını söyledi.

 

BAKANLIKTAN GELEN OLUNCA KALDIRIYORUZ

Son kullanma tarihi yaklaşan ürünleri reyonlarda kontrol ettiklerini söyleyen A.O.T., ‘Özellikle gıda ürünlerinin sok kullanma tarihlerine bakıyoruz. Son kullanma tarihi yaklaşmış ürünleri akşam saatlerinde kasaya getirerek satıyoruz. Çünkü akşam saatlerinde daha çok sirkülasyon oluyor, müşteri çok oluyor, böylece bu ürünleri elden çıkarmış oluyoruz. Normal şartlarda son kullanma tarihine 2 gün kalan ürünler imha edilmesi gerekiyor. Ama bize kasada satışa çıkarmamız söyleniyor. Bakanlıktan denetlemeye gelince de hemen ürünleri kasadan kaldırıyoruz’ dedi.

 

 

SATAMAZSAN TERFİ ALAMAZSIN

Tarihi geçmeye yakın ürünleri vatandaşlara sattıklarını söyleyen A.O.T., Genelde tatlı ürünlerinin son kullanma tarihi hemen geliyor. Bizde bu ürünleri kasada akşam saatlerinde gelen müşterilere satıyoruz. Ürünleri alanlarda oluyor almayanlarda. Satılmayan ürünler imha edilmiyor maalesef. Bu ürünleri de biz satın alıyoruz. Satın almadığımızda mağaza müdürü puanımızın düşeceği belirterek mecbur kalarak satılmayan ürünleri biz alıyorduk. Çünkü satamadığımız ürün puanımızın düşmesine neden oluyor. Bir arkadaşım yoğurdu satamayınca kendisi satın aldı ve çöpe döktü’ dedi.

 

 

ÜRÜNÜ SATIN AL, MÜDÜR OL

Son kullanma tarihi geçen ürünleri satamadığını belirten A.O.T., ‘Son kullanma tarihi yaklaşan bazı ürünleri satamıyorduk. Mağaza müdürü de bizi takip ediyordu. Müdür, ‘Ben buralara gelebilmek için tarihi geçen ürünleri çok satın aldım. 5 yılda müdür olmak için bu ürünlerden çok satın aldım. Bir yerlere kolay gelinmiyor’ demişti. O sözlerini hiç unutmuyorum. Bu kadar olayların üzerine burada daha fazla çalışamadım. 6 ay önce girdiğim BİM’den 5 ay önce ayrıldın. En fazla 1 ay dayanabildim. Anlattıklarımın hepsi doğru, aksini söyleyecek olursalar her şeyi ispat edebilirim sözlerimin arkasındayım.' diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
6 Yılda Türkiye'de 276 Bin 158 Suriyeli Bebek Doğdu
Samsun Gençlik Festivali   20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek
Samsun Gençlik Festivali 20-23 Haziran 2018 Tarihlerinde Gerçekleşecek