Advert

Adil Öksüz'ün Samsun Ayağı Deşifre Oluyor

FETÖ’nün ‘Hava kuvvetleri imamı’ olarak bilinen Adil Öksüz’ün kaçırıldığı iddiasını ortaya atan Aydınlık Gazetesi’nin yalanları ortaya çıktıkça kumpasın Samsun ayağı ortaya çıkmaya başladı.

Adil Öksüz'ün Samsun Ayağı Deşifre Oluyor
Adil Öksüz'ün Samsun Ayağı Deşifre Oluyor Gerçek Taraf

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in yayın organı olan Aydınlık Gazetesi, Adil Öksüz’ün Samsun’dan yurtdışına kaçırıldığı iddiasını ortaya atmıştı. 26 Mart 2017 tarihinde Aydınlık Gazetesi Muhabiri Masum Gök tarafından yazılan haber "Adil Öksüz AKP'li vekilin aracıyla kaçtı" ismiyle manşetten verildi.

 

SAVCILIK REDDETTİ

Aydınlık Gazetesi, Adil Öksüz’ün kaçırılması ile ilgili AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u sorumlu tutarak, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’nında Adil Öksüz’ün kaçırılması olayının üzerini kapattığını iddia etti.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ile Samsun İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok hakkında, Aydınlık Gazetesi’nde yer alan "Adil Öksüz'ün kaçırılmasına yardım ettiler" şeklindeki haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

 

 

PLANLAR SAMSUN’DA YAPILDI

Gazetenizolsun.com haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Yalçın Karataş, Adil Öksüz’ün Samsun ayağını köşe yazısında yazdı. Karataş; Adil Öksüz’ün Samsun’dan kaçırılma yalanının aylar öncesinden planlandığını, bunun içinde Samsun’dan bazı kişiler ile planlandığını söyledi. Karataş; ‘Samsun'da öncelikle iki haber sitesine uçuran daha sonra bununla ilgili bir bayan muhabirin 2016 yılının aralık ayında savcıya gidipte "Adil Öksüz'ün Samsun'dan kaçırıldığı ve iki siyasinin yardımcı olduğu" sorusunun sorduğunu ve savcının da yok öyle bir şey dediğini biliyoruz, bununla birlikte yine Gazete Gerçek sahibi Hayati Kaynar'ın 21 Aralık 2016 yılında "Taş üstünde Taş kalmayacak" köşe yazısında ; "İster inanın, isterseniz inanmayın' dediler!!!.. Bizi alıp, götürdüler!!!.. Nedir, ne değildir? diye sorduğumuzda? 'Çok yakın bir süreçte SAMSUN, FETÖ olayında Türkiye gündemine bomba gibi düşecek' dediler!!!.. Dahası... Yine altından o eski FETÖ hayranı siyasilerin çıkacağını söyleyince, Merak edip? Mevzuyu sorduk!!!!.. Ne kadar doğrudur bilmiyorum!.. Ancak? 'Türkiye'nin yana yakıla ARADIĞI skandal adam' dediler!.. Ben, küçük dilimi yuttum!.. Kulaklarımı diktim!!!.. Dinledikçe, dinledik!!!!...’ dedi.

 

 

HABER 3 AY ÖNCEDEN YAZILMAYA BAŞLADI

 Aydınlık Gazetesi'nin 26 Mart 2017 tarihinde yaptığı Adil Öksüz haberinin plan aşaması Samsun’da 3 ay önceden başladı. Samsun’da yerel bir gazete olan Gazete Gerçek tarafından haberin işlendiğini belirten Yalçın Karataş, Gazete Gerçek’in Genel Yayın Yönetmeni Hayati Kaynar’ın 3 ay önceden yazdığı Taş üstünde Taş kalmayacak" köşe yazısında planların devreye sokulduğunu söyledi

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem Bilimsel Olarak Kanıtlandı
Kocakarı Yöntemi’ Diye Tabir Edilen Ve Dişlerdeki Plakları Yok Eden Yöntem Bilimsel Olarak Kanıtlandı
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!
Tatlının Üzerine Mutlaka Bir Parça Peynir Tüketin!